Nasz news znalazł szybkie potwierdzenie. Krzysztof Pilarz parafował roczny kontrakt z Arką Gdynia i wzmocni rywalizację na tej pozycji w nowym sezonie. Witamy na pokładzie.


Krzysztof Pilarz urodził się 9 listopada 1980 roku w Nowym Dworze Gdańskim. Jest wychowankiem tamtejszych Żuław, z których wyjechał w wieku 18 lat do Jezioraka Iława. Następnie zwiedził dziewięć klubów, między innymi Ruch Chorzów, Koronę Kielce i Cracovię. Ostatnie 1,5 roku spędził w Niecieczy, skąd odszedł po sezonie 2016/2017. W listopadzie skończy 37 lat, ale jest nadal w niezłej formie. W minionym sezonie rozegrał 28 meczów w lidze i wygrał rywalizację z Dariuszem Trelą, który również był w przeszłości na liście życzeń Arki.

Leszek Ojrzyński zdecydował, że Arce potrzebne jest wzmocnienie na pozycji bramkarza. Do Legii z wypożyczenia wrócił Konrad Jałocha, bez ważnej umowy jest Pavels Steinbors i jedynym bramkarzem, który od lipca mógłby zagrać w oficjalnym meczu pozostał 20-letni Arkadiusz Moczadło. W tej sytuacji klub rozglądał się za wzmocnieniem na tej pozycji. Pilarz przyjechał dziś do Gdyni na rozmowy kontraktowe, spotykając się przy okazji z trenerem Jastrzębowskim, który prowadził go niegdyś w Jezioraku Iława.