"Srebrny śledź", nagroda gdyńskich organizacji pozarządowych, trafiła do naszego Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki, za 15 lat akcji charytatywnej "Żółto-niebieski Mikołaj". To nagroda dla wszystkich kibiców Arki za ich wielkie serca i wieloletnie zaangażowanie w pomoc potrzebującym. Dziękujemy!
 
Ciężko napisać coś sensownego w zaistniałej sytuacji, ale postaram się rzeczowo. Jako SKGA - Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki dostaliśmy wczoraj zaproszenie na galę Gdyńskie Forum Pozarządowe 2019 IV edycja nagrody Srebrnego Śledzia.
Skusiła nas chyba nazwa tejże nagrody. Aczkolwiek muszę przedstawić sytuację, że żadnej nagrody nikt nigdy z nas nie oczekiwał. Zawsze nagrodą są uśmiechy i morze ludzi chętnych do pomocy. Ale skoro się tam znaleźliśmy ktoś nas wskazał palcem i powiedział – oni są dobrem.
I tak, to dobro... zostało dziś właśnie nagrodzone. W ciężkim szoku byliśmy kiedy jedną z trzech głównych nagród odebrać przyszło nam. Tak kochani. Nam.

Piszę specjalnie w liczbie mnogiej, ponieważ to wyróżnienie jest dla Was. Nagrodziło nas forum, miasto, ludzie. Nagrodzili za 15 lat poświęceń, czasem wyrzeczeń. Nagrodzili nas za pasję, bo od 15 lat... ciągle to jest.

Zakulisowo pragnę napisać że usłyszałem zdanie, „czasem ludzie pojawiają się na rok, na dwa, robią coś a potem znikają. Dziś cała kapitułą była pod wielkim wrażeniem kiedy zdaliśmy sobie sprawę z tego że to 15 lat, tym nie rządzi przypadek, to maszyna która chodzi doskonale”

Dostaliśmy statuetkę. My. Cała #ArkaRazem gdyby nie Ty kibicu który pomogłeś – nie było by tej akcji.
A na koniec pragnę napisać - nie tracimy czasu, lecimy dalej, przed nami mnóstwo pracy!

a9acc52b_srebrny-sledz.jpg
f0db26d5_nagroda-skga.jpg
 
Przy okazji przypominamy, iż cały czas trwa akcji zbiórki na rzecz gdyńskiego hospicjum. Zebraliśmy i przekazaliśmy już ponad 4 tys. litrów mleka, 1,5 tys słoiczków z jedzeniem i kilka tysięcy zł. Również przed piątkowym meczem z Zagłębiem Lubin (13.12.2019 godz. 18.00) prowadzona będzie zbiórka:  obiadków w słoiczku, ryz papieru, rękawiczek nitrylowych oraz zbiórka datków do puszek.

Dodatkowo na naszym forum odbywają się unikatowe aukcje kibicowskich gadżetów, a po piątkowym meczu z Zagłębiem Lubin od godz. 21.00 zapraszamy na koncert do klubu "Bukszpryt" na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, z którego cały zysk zostanie przeznaczony właśnie na wsparcie naszej corocznej zbiórki na Mikołaja!
 
Akcję "Żółto-Niebieski Mikołaj" można wesprzeć także, dokonując wpłaty na poniższe konto:

Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki
71 1090 1102 0000 0001 1420 6625
(w tytule przelewu: MIKOŁAJ).

Zachęcamy do pomocy! #ArkaRazem!