Piątek:

Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna 5:0 (Chomczenowśkyj 20’, Vassiljev 29’ (k) 55’, Romańczuk 52’, Cernych 65’)

Festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze Michała Probierza w spotkaniu inaugurującym 22 kolejkę Ekstraklasy. Kolejny raz klasą samą dla siebie był car Estonii, który oprócz dwóch strzelonych bramek asystował przy dwóch kolejnych. Nietęgie miny mają za to w Łęcznej. Drużyna Franciszka Smudy pilnie potrzebuje punktów ponieważ widmo spadku zagląda im coraz mocniej w oczy. Na domiar złego swoje spotkanie wygrał Ruch Chorzów co oznacza, że Górnik spadł na ostatnią pozycje w tabeli.

KS Nieciecza – Lechia Gdańsk 1:1 (Gutkovskis 90’ (k) – Peszko 73’)

Lechia potwierdziła tezę, że na wyjazdach wygrywać nie potrafi. Zespół Piotra Nowaka w 11 wyjazdowych spotkaniach tylko czterokrotnie wracał nad morze z kompletem punktów.Prowadzenie gościom dał w 73 minucie „Peszkin”, który wykorzystał świetne podanie Rafała Wolskiego. W doliczonym czasie gry, po zagraniu ręką w polu karnym Malocy wyrównał Vladislavs Gutkovskis.

Sobota:

Korona Kielce – Wisła Płock 4:2 (Micanski 24’, Kiełb 33’(k), 67 (k)’, Palanca 50’ - Merebaszwili 43’, Kanté 90’)

Świetne widowisko zobaczyli kibice zgromadzeni na Arena Kielce. Dowodzona przez Macieja Bartoszka Korona Kielce zaaplikowała solidnej defensywie z Płocka aż cztery bramki, dzięki czemu przed poniedziałkowym spotkaniem Arki z Zagłębiem awansowała do najlepszej ósemki. Mimo dobrego wyniku, komentatorzy tego spotkania niejednokrotnie podkreślali, że w szatni Kielczan nie dzieje się najlepiej. Najlepszym tego dowodem były krótkie obrazki, jakie mogliśmy zaobserwować w trakcie spotkania. Przypomnijmy, że już w najbliższy piątek Korona zawita do Gdyni.

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:0 (Roman 76’)

Noss Urbana, gol Romana. Tak najprościej można skomentować to co wydarzyło się we Wrocławiu. Do czasu wejścia Hiszpana na placu gry nie działo się kompletnie nic. Dopiero wejście skrzydłowego Śląska rozruszało grę gospodarzy co zaowocowało zdobyciem bramki przez 23-letniego zawodnika.

Piast Gliwice – Lech Poznań 0:3 ( Majewski 27’, 35’, Kownacki 62’)

Kolejną trójkę zaaplikowała rywalom rozpędzona poznańska lokomotywa. Po Koronie przyszedł czas na Piast Gliwice. Dwie bramki zdobył najlepszy w szeregach gospodarzy Radosław Majewski, a trzecią dorzucił skuteczny ostatnio Dawid Kownacki. Drugi mecz z rzędu na wysokim poziomie zagrał sprowadzony do Lecha Wołodymyr Kostewycz, który wyrasta na czołowego obrońcę ligi.

Niedziela:

Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin 1:1 (Piątek 46’ - Frączczak 51’)

Tylko 5 minut cieszyli się z prowadzenia piłkarze Cracovii. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Piątka, który wykorzystał dokładne zagranie głową Wójcickiego. Chwilę później świetną centrą popisał się Drygas, a Frączczak z najbliższej odległości pokonał Sandomierskiego. Mecz miał niestety też swoje czarne momenty. W 39 minucie doszło do groźnego zdarzenia wskutek którego na kilka tygodni wypadnie ze składu Miroslav Covilo. Bośniak w skutek zderzenia głową z Jarosławem Fojutem doznał złamania w obrębie twarzoczaszki.

Legia Warszawa – Ruch Chorzów 1:3 (Radović 84’ – Lipski 14’, Urbańczyk42’, Niezgoda 51’)

Duży szok przeżyli kibice Legii po ostatnim gwizdku Daniela Stefańskiego. Drużyna z Chorzowa przed meczem była skazywana na pożarcie przez Mistrzów Polski, jednak dwie kapitalne bramki Lipskiego i Urbańczyka szybko udowodniły niedowiarkom, ze Ruch również stać na świetną i przede wszystkim skuteczną grę. Po przerwie Legie dobił jeszcze wypożyczony przez "wojskowych" Jarosław Niezgoda. Legia mimo wielu świetnych sytuacjii odpowiedziała tylko trafieniem Radovicia. Kapitalne zawody rozegrali Rafał Grodzicki oraz Michał Helik, którzy całkowicie zneutralizowali Necida oraz Kucharczyka.