Arka - FK Rad 3:1 (Zbozień 26', Marcus 34' (k), Trytko 67' - Veselinović 61' (k))

Arka:

I połowa: Konrad Jałocha - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Marcus da Silva, Yannick Sambea, Dominik Hofbauer, Miroslav Božok - Mateusz Szwoch - Josip Barišić

II połowa: Pāvels Šteinbors - Tadeusz Socha, Przemysław Stolc, Dawid Sołdecki, Adam Marciniak - Luka Zarandia, Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Dariusz Formella - Dominik Hofbauer (71' Mateusz Węsierski) - Przemysław Trytko

FK Rad: Nenad Filipović - Nikola Šipčić, Matija Košanin, Tomislav Pajović, Milan Ćulum, Marko Stojanović, Bogdan Mladenović, Vladimir Rodić, Aleksandar Lutovac, Lazar Milosev, Miloš Radivojević

Żółte kartki: Nalepa, Węsierski (Arka) - Košanin (FK Rad)

O dzisiejszym przeciwniku Arki szerzej pisaliśmy w osobnym artykule.

Arka rozpocznie dzisiejsze spotkanie z Konradem Jałochą w bramce. Golkiper wypożyczony z Legii zagrał też cały przedwczorajszy mecz z Cukarickim. Na środku defensywy para, którą oglądaliśmy w końcówce ubiegłego roku - Marcjanik i Sobieraj. Po raz kolejny w środku pola zagra Dominik Hofbauer, a za napastnikiem, którym będzie dziś Josip Barišić, będzie operował Mateusz Szwoch. Na skrzydłach trener Grzegorz Niciński zdecydował się postawić na Marcusa da Silvę (strzelca zwycięskiego gola w ostatnim sparingu) i kapitana Arki, Miroslava Božoka.

Dopiero 10. minuta meczu przyniosła pierwszy strzał na bramkę. Niecelnie uderzali rywale Arki. Gra toczyła się głównie w środku pola, a oba zespoły bezskutecznie próbowały stworzyć zagrożenie pod bramką. W 21. minucie Arkowcy wykonywali pierwszy w tym meczu rzut rożny, po którym oddali pierwszy, niecelny strzał na bramkę gości. Pierwszy celny przyniósł za to bramkę dla żółto-niebieskich. Po wrzutce z autu Marcina Warcholaka, głową uderzał Damiana Zbozień i piłka wpadła do bramki Filipovicia. W 30. minucie Arka miała drugi w meczu rzut rożny, który nie przyniósł bezpośredniego zagrożenia. Niedługo później podopieczni Grzegorza Nicińskiego oddali drugie celne uderzenie w środowym pojedynku. W 34. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arki po faulu na Barisiciu, a pewnym egzekutorem był Marcus da Silva. Arka pewnie utrzymała dwubramkowe prowadzenie do przerwy.

Na drugą część meczu wybiegło 10 nowych zawodników, w tym niegrający ostatnio Luka Zarandia. Na placu pozostał jedynie Dominik Hofbauer, który został przesunięty na pozycję nr "10". Drugą połowę Arkowcy rozpoczęli od kolejnego niecelnego strzału. W 50. minucie rywale mieli swój pierwszy rzut rożny, po którym także niecelnie uderzali na bramkę. Cztery minuty później Serbowie otrzymali drugą żółtą kartkę w spotkaniu za faul w środku pola. W 61. minucie sędzia podyktował drugi w meczu rzut karny, tym razem dla FK Rad po zagraniu ręką Adama Marciniaka. Wykorzystał go Veselinović. Arka szybko odpowiedziała. W 67. minucie gola strzelił wracający do Arki Przemysław Trytko, który wykorzystał dogranie Dominika Hofbauera. Cztery minuty później skutecznego w sparingach Austriaka (2 gole, 3 asysty w zimowych meczach kontrolnych) zmienił Mateusz Węsierski. Do końca wynik się nie zmienił. Arka odniosła trzecie zwycięstwo w czwartym sparingu podczas zgrupowania na Cyprze. Arkowcy wracają do Polski, gdzie dostaną krótki odpoczynek. W niedzielę w Gdyni zmierzą się z Olimpią Grudziądz.