Mimo fatalnej pogody, przy opadach śniegu i mocnym wietrze, Arkowcy pojawili się dziś na boisku po raz pierwszy po przerwie, która trwała od 19 grudnia. Drużyna trenowała na sztucznej nawierzchni w tzw. "klatce". Wcześniej piłkarze przeszli jeszcze m.in. badania krwi.

Wśród trenujących nie było jeszcze Dariusza Formelli, który dołączy do reszty drużyny 9 stycznia, a także Yannicka Sambei, który jest przeziębiony. Z pierwszą drużyną nie trenował też Michał Nalepa, który ma rozpocząć przygotowania z zespołem rezerw, choć tak jak wcześniej pisaliśmy, prawdopodobne jest wypożyczenie na rundę wiosenną do innego zespołu. Zainteresowanie Michałem wyrażają zarówno kluby ekstraklasy, jak i I ligi. Wśród trenujących dało się też zauważyć nieobecność Damiana Mosiejki, który podobnie jak Nalepa odbył dzisiaj rozmowy z kierownictwem klubu na temat swojej przyszłości.

W ciągu kolejnych dwóch dni zawodnicy przejdą testy szybkościowe i wydolnościowe. Od 12 do 17 stycznia przebywać będą na zgrupowaniu we Władysławowie, gdzie rozegrają sparing z KS-em Chwaszczyno. Następnie zagrają z Gryfem Wejherowo w Gdyni, a od 22 stycznia do 4 lutego będą trenować na Cyprze, gdzie zmierzą się z klubami z Rumunii, Serbii i Litwy. Po powrocie do Polski zagrają jeszcze sparing z Olimpią Grudziądz. 11 lutego Arka rozegra pierwszy mecz o punkty, a do Gdyni przyjedzie Legia Warszawa.

Plan przygotowań Arki:
5.01 - pierwszy trening
6-7.01 - badania szybkościowe i wydolnościowe
12-17.01 - obóz we Władysławowie
15.01 - sparing z KS-em Chwaszczyno
21.01 - sparing z Gryfem Wejherowo
22.01 - 4.02 - obóz na Cyprze
24.01 - sparing z CFR Cluj
26.01 - sparing z Atlantasem Kłajpeda
29.01 - sparing z  FK Čukarički
31.01 - sparing z FK Rad
05.02sparing z Olimpią Grudziądz