Bardzo cenny triumf odnieśli rugbyści Arki w meczu na szczycie polskiej ligi rugby. Wygraną nad Budowlanymi Łódź zapewnił Dawid Banaszek, który zdobył wszystkie punkty dla naszej drużyny. "Najmocniej na sukces gospodarze musieli napracować się w Gdyni. Wszystkie punkty dla gospodarzy zdobył Dawid Banaszek, w tym decydujące o zwycięstwie, z karnego w ostatniej minucie spotkania. Arka Gdynia - Budowlani Łódź 16:15 (3:9) Punkty: dla Arki - Dawid Banaszek 16; dla Budowlanych - Tomasz Stępień 12, Łukasz Żórawski 3. ARKA: Ruszkiewicz (60 Kaszubowski), Wojaczek, Kałduński - Nowak (70 Moroz), Skindel (41 Andrzejczuk) - Dąbrowski, Jeliński, Raszpunda - Szostek - Banaszek, Tsiklauri, Głuszek (75 Denisiuk), Korbolewski (50 Chromiński), Zembroń (55 Malochwy) - Kavtidze. Arka zwycięskie punkty zdobyła dopiero w ostatniej minucie. - Udało nam się nakryć przekop jednego z łodzian, a potem karny był dla nas ewidentny, bo rywal zaległa z piłką na ziemi - podkreśla Dariusz Komisarczuk, drugi szkoleniowiec Arki. Karny na wagę wygranej wykorzystał Banaszek. Wcześniej zawodnik grający na co dzień we Francji jako jedyny dzisiaj zdobył również przyłożenie. - To był bardzo ciężki mecz. O wyniku zadecydowali kopacze. Cieszę się, że to my wygraliśmy ten wyrównany pojedynek. Odrobiliśmy punkty, które nam zabrano za walkowera na Juvenii - podkreślał Maciej Stachura, szkoleniowiec żółto-niebieskich. " Wyniki 16. kolejki: Juvenia Kraków - Pogoń Siedlce 67:7 (24:0) Ogniwo Sopot - MACH Czarni Pruszcz Gdański 31:0 (17:0) Lechia Gdańsk - AZS-AWF Warszawa 39:14 (22:0) Posnania Poznań - WMPD-PUDiZ Olsztyn 47:0 (28:0) Źródło: sport.trojmiasto.pl, własne