KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w rundzie wstępnej Pucharu Polski miało wolny los. Grę zaczęło więc od 1. rundy, w której nieoczekiwanie uporało się 2:1 z faworyzowaną Pogonią Siedlce. Zwycięskiego gola w w 110 minucie strzelił Łukasz Jamróz, grający niegdyś w Arce. Ten sam zawodnik był bohaterem też dzisiejszego meczu z Rakowem Częstochowa. W 63 minucie strzelił kontaktowego gola na 1:2, a w 81 minucie dał KSZO zwycięstwo 3:2. W międzyczasie klub z Ostrowca wyrównał po rzucie karnym. Ten wynik to spora niespodzianka, zwłaszcza, że gospodarze potrzebowali niespełna 20 minut na odwrócenie wyniku.

Ostatni mecz zgodowy Arki z KSZO odbył się 22 września 2010 roku w 1/16 finału Pucharu Polski. KSZO sensacyjnie wygrało w Ostrowcu 2:1, a wszystkie gole padły w dogrywce. Z obecnego zespołu Arki grał wówczas do 59 minuty Rafał Siemaszko.