KP Starogard Gdański - Arka Gdynia 2:3 (Posmyk, Dobek, Własny)

Arka: Sawicki, Parulski, Stec, Dobek, Tomczak, Życzyński, Posmyk, Własny,Kamiński, Przyborowski, Szołomicki oraz Stępień, Książkiewicz, Grodecki, Skowronek, Motyl, Mirowicz

Nasz zespół chyba zaskoczył przeciwników taktyką meczową - było dokładnie odwrotnie niż w jesiennym sparingu na tym samym boisku. Dzisiaj to gospodarze w pierwszej połowie mieli olbrzymie kłopoty z wyjściem ze swojej połowy - nasz zespół osiągnął olbrzymią przewagę i zabrakło tylko skutecznego wykończenia dobrych akcji. Przeciwnik w pierwszej połowie odpowiedział jedną akcją sam na sam i niecelnym strzałem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron mecz się wyrównał z lekką przewagą gospodarzy. Niestety jak mówi przysłowie niewykorzystane sytuacje się mszczą i ... po naszym błędzie w defensywie sami prezentujemy bramkę przeciwnikowi, który wykorzystał prezent i w 48 min objął prowadzenie.  Po niegroźnie wyglądającej sytuacji i wrzutce z boku 5 minut później tracimy drugą bramkę - kolejny prezent - po błędzie i pustym przelocie piłka ląduje pod nogi napastnika, który z bliska strzela do pustej bramki. 2 minuty później po ładnym wejściu w pole karne sfaulowany został Mateusz Stępień - karny, którego zamienił na bramkę "Osa". Po złapaniu kontaktu nasz zespół przycisnął. W 73 minucie mamy rzut wolny z boku. Po pięknym dograniu "Cichego" bramkę głową w swoim stylu zdobywa Oli i mamy remis. Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu i wydaje się , ze mecz zakończy się podziałem punktów. Piłkę na środku boiska przejmuję Kasper, podciąga w okolice 30 m i...oddaje przepiękny strzał w same okno bramki gospodarzy. Bramkarz mimo interwencji nie sięga piłki i to my wychodzimy na prowadzenie. Minutę później sędzia kończy spotkanie. Wybucha olbrzymia radość - zrobiliśmy to - pokonaliśmy liderów na ich boisku. Super mecz, wiele dobrych akcji i gdybyśmy sami nie sprezentowali gospodarzom bramek mogło i powinno być dużo spokojniej. Na nasze szczęście dobre się skończyło - ważne, żeby wyciągnąć wnioski z błędów i nie popełniac ich w kolejnych meczach.

Podziękowania dla przeciwników za dobry mecz. Gratulacje dla całej drużyny za bardzo ważne zwycięstwo, za podniesienie się po przegrywaniu dwoma bramkami.

Trenerzy Marek Leszczyński i Jacek Sachajko

6 zawodników z rocznika 2002 zostało powołanych na zgrupowanie Kadry Pomorza w dniach 12-13 kwietnia. W tym gronie są: Milan Posmyk, Bartek Kamiński, Oliwier Dobek, Kornel Przyborowski, Kasper Własny i Kacper Tomczak.