Po meczu w Katowicach wszystkim udzieliła się euforia i kibice tłumnie ruszyli do punktów sprzedaży. Już na ponad trzy dni przed meczem klub musiał uruchomić sprzedaż biletów na wyłączony jesienią ze sprzedaży sektor G18, który pomieści około 700 osób. Centralne sektory na trybunie "Tory" zostały całkowicie wyprzedane. W Gdyni szykuje się prawdziwe kibicowskie święto!

Takich kolejek nie pamiętam przed żadnym meczem. Bilety schodzą jak ciepłe bułeczki, nie tylko tradycyjnie po południu, ale już od samego rana. Widać zainteresowanie wielu nowych kibiców lub takich, którzy na meczu nie byli dość dawno. - Usłyszeliśmy w jednym z punktów sprzedaży.

Zapowiadaliśmy tę rundę jako wyjątkową i wszystko wskazuje na to, że faktycznie tak będzie. Już w najbliższy piątek może zostać pobity rekord frekwencji po spadku z ekstraklasy. Ustanowiony on został 16 marca 2013 roku na meczu z Cracovią i wynosił 7560  widzów. Widać zatem, że ligowe inauguracje kibicom Arki wyjątkowo służą. Wówczas po przeciętnym meczu padł remis 1:1, Arka była na 9. miejscu w tabeli i wszelkie okoliczności były mało sprzyjające, by ten świetny wynik kontynuować. Teraz jest zgoła inaczej. Zespół jesienią porwał swoją grą, w Katowicach spokojnie wypunktował rywala, a nade wszystko - tych chłopaków, tak po prostu, da się lubić. Prezes Pertkiewicz może więc już zacząć liczyć zyski z piątkowego meczu. To właśnie zasługa tej drużyny, że swoją grą i postawą poza boiskiem przyciąga coraz więcej kibiców na trybuny. Warto podkreślić, że awansujące do ekstraklasy w minionych latach Pogoń Szczecin, Zawisza Bydgoszcz czy Piast Gliwice, w analogicznym momencie sezonu, rzadko mogły pochwalić się frekwencją powyżej 5 tysięcy. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że w piątek na trybunach przy Olimpijskiej zasiądzie grubo powyżej 7 tysięcy, i to bez kibiców gości.

We wtorek od godzin rannych trwał zmasowany atak na punkty sprzedaży, starszym kibicom mogły się przypomnieć kolejki w sklepach mięsnych za PRL-u. Około godziny 15 skończyły się już bilety udostępnione do sprzedaży na "Torach" i klub musiał otworzyć sektor "H18". Do sprzedaży trafiło dodatkowe 700 biletów, ale jeśli tempo sprzedaży zostanie utrzymane to skończą się one w środę i kibice, którzy zechcą nabyć bilet na tę trybunę w kasach obejdą się ze smakiem. Apelujemy zatem do wszystkich, by nie zwlekali i kupowali bilety przez Internet lub w trwającej przedsprzedaży.

Bilety można nabywać po zalogowaniu przez Internet oraz w licznych punktach sprzedaży, których lista znajduje się TUTAJ.

Stan biletów w sprzedaży na godzinę 17:00 (środa):

Tory (H18) - 80

Górka - 400

Olimpijska - 790