Mateusz Szwoch w dobrym stylu powrócił do jedenastki Arki, notując asystę i udany występ w meczu inaugurującym piłkarską wiosnę w I lidze. Zauważyły to portale piszące regularnie o drugim poziomie rozgrywek.

Mateusz trafił do jedenastki kolejki tygodnika Piłka Nożna:

A także do jedenastki portalu Sportowefakty.wp.pl, gdzie czytamy:

Wrócił do Arki Gdynia i od razu w "drugim debiucie" maczał palce przy obu golach. Asystował przy trafieniu Marcusa Viniciusa da Silvy, a zaplątał się również przed strzałem Pawła Abbotta na 2:0. Poza tym umiejętnie nadawał tempo grze Arki Gdynia. Przyspieszał, zwalniał, kreował.

Swoją jedenastkę kolejki zaprezentowała też Ekstraklasa.net. W niej do Mateusza Szwocha dołączył również Paweł Abbott.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) - chyba mało kto spodziewał się, że po niemal rocznej przerwie wróci na boisko w tak dobrej formie. 22-letni pomocnik należał do najlepszych na boisku przy Bukowej. Dawał znak do pressingu, dyrygował kolegami i nie odstawiał nogi w żadnej sytuacji. Dodatkowo zaliczył asystę przy bramce na 1:0.

Paweł Abbott (Arka Gdynia) - napastnik Arki świetnie się zastawia i operuje tyłem do bramki. Nie byli w stanie zatrzymać go obrońcy GieKSy. Abbott był dla nich za silny. W pierwszej połowie ustalił wynik spotkania. Po drugim ciosie katowiczanie już się nie podnieśli.

Dariusz Formella znalazł się natomiast na ławce rezerwowych.

Naszym zawodnikom gratulujemy i liczymy na to, że trafią do zestawień także za tydzień. Przypominamy, że już w piątek ważny mecz z Zagłębiem Sosnowiec!