Stal Mielec wygrała piąty mecz z rzędu i jest zdecydowanym liderem II ligi. Wszystkie mecze od 1 do 90 minuty rozegrał Robert Sulewski i chociaż nie ma na swoim koncie jeszcze gola ani asysty, to bierze aktywny udział w grze i ma na koncie kilka asyst drugiego stopnia. Pierwsze skrzypce w barwach Stali gra Bartosz Nowak, który ma już 2 gole i 6 asyst, co daje mu zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji kanadyjskiej II ligi. W poniedziałek Stal pokonała po prawdziwym thrillerze Błękitnych 3:2 i zdecydowanie przewodzi stawce.

Nieco gorzej idzie piłkarzom wypożyczonym z Arki do Gryfa Wejherowo. Maciej Dampc zszedł w tej kolejce już w przerwie, a Przemysław Szur nie pojawił się na boisko ani na minutę. Póki co wypożyczenie "Szurka" do Wejherowa trzeba nazwać kompletnym niewypałem, bo utalentowany stoper nie ma szans na grę w wyjściowym składzie.

Dobrze radzi sobie w Nowym Dworze Mazowieckim Dawid Kędra, który w każdym z pięciu meczów grał od pierwszej do ostatniej minuty i chociaż nie zaliczył jeszcze żadnego meczu na zero z tyłu to Świt w żadnym meczu jeszcze nie przegrał.