Arka II Gdynia - Gryf Wejherowo 1:0 (Szubert 80')

Arka II: Dawid Kędra - Łukasz Kowalski, Przemysław Szur, Radosław Robakowski, Maciej Dampc - Maciej Koziara, Michał Rzuchowski - Maciej Wardziński (56' Michał Szubert), Grzegorz Tomasiewicz, Otar Javashvili - Piotr Karłowicz (81' Dawid Tomczak)

Gryf: Wiesław Ferra - Sebastian Kowalski, Przemysław Kostuch, Michał Skwiercz, Paweł Brzuzy - Maciej Osłowski, Maciej Szymański, Paweł Czoska, Grzegorz Gicewicz - Krzysztof Wicki, Krzysztof Rzepa

Widzów: 200

Wtorkowe popołudnie na gdyńskich drogach sparaliżowały dwie usterki - w Orłowie i na ulicy Morskiej, co odbiło się także na godzinie rozpoczęcia meczu w Gdyni. Gryf dotarł spóźniony i spotkanie rozpoczęło się ok. 18:15. Na trybunach zgromadziło się 200 widzów, którzy obejrzeli dobry mecz w wykonaniu rezerw Arki. Żółto-niebiescy nie dali rozwinąć skrzydeł wyżej klasyfikowanemu w lidze rywalowi i zasłużenie awansowali do 1/2 regionalnego Pucharu Polski. Arka II jest bardzo blisko wygrania głównej nagrody, czyli 30 tysięcy złotych.

Trener Robert Wilczyński dostał solidne wsparcie z pierwszego zespołu. Zagrali między innymi Rzuchowski, Karłowicz czy Kowalski, którzy jeszcze w niedzielę byli w kadrze Arki na mecz z Wigrami. Miał zagrać także Lech, lecz w dzień meczu zgłosił uraz. Kto wie czy właśnie ten moment nie zaważył na sukcesie gdynian. W miejsce Lecha do składu wskoczył dzisiejszy jubilat, Tomasiewicz i został bohaterem meczu. Nim doszło do kluczowej 80 minuty, obie strony przez wiele minut toczyły twardy, zażarty bój. Nie brakowało ostrych spięć i wślizgów. Gołym okiem widać było, że nikt tu nie odpuści, a stawka meczu jest wysoka. Warto zwrócić uwagę, że trener Gryfa nie dokonał ani jednej zmiany, do końca wierząc w swoich wybrańców. Oni jednak dziś zawiedli. Wicki i Rzepa mają w lidze łącznie aż 25 trafień, dziś jednak kompletnie wyłączyli ich z gry Szur i Robakowski. Imponował zwłaszcza tegoroczny maturzysta, a dziś kapitan Arki, czyli Przemek Szur. Jeszcze rano zdawał egzamin z matematyki, a wieczorem poprowadził Arkę do bardzo cennego zwycięstwa. Jeśli Tomasiewicz jest po tym meczu kandydatem nr 1 do sprawdzenia w sobotniej potyczce z Bytovią, to "Szurek" na liście powinien być tuż za nim.

Najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia Gryf miał w 51 minucie, gdy Kowalskiemu urwał się Gicewicz i Kędra efektowną paradą musiał ratować wynik. W 56 minucie na boisku pojawił się Szubert. Początkowo ustawiony na prawej flance nie stwarzał zagrożenia, ale z minuty na minutę się rozkręcał i w 80 minucie wykorzystał rewelacyjne podanie najlepszego na boisku Tomasiewicza. Reprezentant Polski U-19 od początku meczu był aktywny (jego występ rozkładamy na czynniki pierwsze w oddzielnym tekście) i stwarzał największe zagrożenie. W 60 minucie powalczył o piłkę pod polem karnym Gryfa, zabrał się z piłką do środka, ale został zablokowany. Kilka minut później wyszedł do sytuacji sam na sam, niestety uderzył w wychodzącego z bramki Ferrę. Na dziesięć minut przed końcem Tomasiewicz wyszedł po piłkę przed pole karne, oddał idealnie w tempo do wychodzącego na czystą pozycję Szuberta, a ten płaskim strzałem dał Arce zwycięstwo i awans do kolejnej rundy. Gryf próbował wyrównać do samego końca, ale nasi obrońcy zagrali dziś z dużym poświęceniem i nie pozwolili groźnemu rywalowi na nic. Zwycięstwo Arki II jak najbardziej zasłużone. Wciąż jesteśmy w grze o wojewódzki Puchar Polski i awans do fazy ogólnopolskiej. Zwycięzcy poniższych par zagrają w półfinałach. Zostaną one rozlosowane w siedzibie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.