Arka Gdynia - Okocimski Brzesko 4:0 (Karłowicz 27', Jagiełło 29', Lomski 44', Szubert 72')

Arka: Dawid Kędra (46' Jakub Miszczuk) - Glauber (30' Przemysław Stolc; 60' Łukasz Kowalski), Przemysław Szur (46' Michał Marcjanik), Krzysztof Sobieraj (46' Tomasz Wojcinowicz), Maciej Dampc (46' Marcin Warcholak) - Antoni Łukasiewicz (46' Michał Gałecki), Jakub Mrozik T (60' Michał Nalepa) - Patrik Lomski T (46' Marcus da Silva), Grzegorz Lech (46' Maciej Koziara; 71' Przemysław Stolc), Aleksander Jagiełło (46' Paweł Wojowski)- Piotr Karłowicz T (60' Michał Szubert)

Okocimski: Robert Błąkała (46' Rafał Mazur) - Mateusz Wawryka (46' Mateusz Kasprzyk), Radosław Jacek, Arkadiusz Garzeł, Arkadiusz Ślęczka (46' Taras Jaworśkyj) - Sani Abubakar (46' Tomasz Gałka), Arkadiusz Ryś, Arkadiusz Lewiński, Kamil Białkowski (46' Patryk Bryła) - Wojciech Wojcieszyński (46' Michał Guja), Wojciech Dziadzio (46' Jurij Hłuszko)

Żółte kartki: Łukasiewicz, Wojowski - Wojcieszyński

90' - Koniec. Efektowne 4:0 na początek zimowych sparingów.

81' - Po zagraniu Wojowskiego próbował Marcus, ale kąt był zbyt duży.

72' - Arka dziś nie odpuszcza rywalowi. Kolejna asysta ze skrzydła. Tym razem błysnął Marcus, którego podanie sfinalizował "Szubi".

70' - Urazu doznał Koziara i w jego miejsce wraca na boisko Stolc.

60' - Najgroźniejsza sytuacja Okocimskiego w tym meczu. Miszczuka paruje na róg groźny strzał.

46' - W przerwie osiem zmian w Arce i siedem w Okocimskim. Trenerzy żółto-niebieskich chcą dziś mocno sprawdzić Karłowicza i Mrozika, którzy zostali w składzie na drugą część gry.

45' - Koniec I połowy.

44' - Arka deklasuje Okocimskiego. Znów w roli głównej Patrik Lomski. Po podaniu Lecha, testowany Fin mija obrońcę, bramkarza i kieruję piłkę do bramki. Czyżby tym meczem zagwarantował już sobie angaż do Arki?

40' - Seria rzutów rożnych Okocimskiego bez żadnego efektu.

29' - Szybko to się potoczyło. Jeszcze przed upływem drugiego kwadransa podwyższa Olek Jagiełło, lobując potężnym strzałem Błąkałę. Ładną asystą przy tej bramce popisał się testowany Jakub Mrozik.

27' - Arka na prowadzeniu! Akcję prawą flanką przeprowadził Lomski, dograł do środka, a tam do pustej bramki wykończył Karłowicz.

21' - Pierwsza okazja piłkarzy z Małopolski. Po rzucie wolnym Wojcieszyńskiego niecelnie uderzał Garzeł.

15' - Pierwszy kwadrans należał do Arki. W najlepszej sytuacji znalazł się Lomski, ale jego uderzenie powstrzymał nogami Błąkała. Okocimski w tym fragmencie nie zagroził nam ani razu.

1' - Od pierwszych minut trenerzy dali szansę trójce testowanych, a także dwóm młodym obrońcom. W bramce Kędra, który w zimowych sparingach powinien grać regularnie. Z kolei w gronie nieobecnych mamy Michała Renusza (grypa żołądkowa), a także Pawła Abbotta, Roberta Sulewskiego, Łukasza Skowrona i Macieja Wardzińskiego. Ta czwórka będzie dziś trenować indywidualnie i zagra w sobotnim sparingu z KS Chwaszczyno (15:00, stadion rugby).

Okocimski Brzesko od kilku dni przebywa na obozie w Cetniewie wraz z nowym trenerem Tomaszem Kulawikiem. Drużyna z miasta piwa to dobry znajomy Arkowców z zeszłych lat. Dobry, ale niezbyt lubiany. W sezonie 2013/2014 Okocimski z hukiem spadł z I ligi, co nie przeszkodziło mu zwyciężyć w Gdyni 2:1. Takie kompromitujące porażki w głównej mierze zadecydowały o braku awansu Arkowców do ekstraklasy. Życie po spadku nie okazało się wcale usłane różami. W II lidze też piłkarzom z Brzeska idzie słabo i zajmują 14. miejsce, tuż nad strefą spadkową. Piętą achillesową naszych rywali jest ofensywa. W 19 ligowych meczach ustrzelili ledwie 13 goli, a czego aż 9 jest zasługą duetu WojcieszyńskiDziadzio. Ten ostatni wpisał się też na listę strzelców w środowym meczu z Gryfem Wejherowo. Padł wówczas wynik 2:2.