Chojniczanka - Olimpia Grudziądz 0:1 (Woźniak 85')

Trener Dariusz Kubicki ostro zrugał swoich zawodników po przegranej z Flotą i jak widać poskutkowało to. Olimpia grała do końca i zdołała wywieźć z Chojnic trzy punkty. Na meczu zameldowała się grupa kibiców gości, którzy raczej rzadko wyruszają w Polskę.

Widzew Łódź - GKS Tychy 1:1 (Kozłowski 90' - Kowalczyk 21')

W piątkowy wieczór wyczyny zawodników Widzewa oglądało 4200 widzów, co stanowi na pewno dobry wynik jak na wyniki łódzkiego klubu. Kibice nie szczędzili razów dla trenera Tylaka, którego posadę uratował w 90 minucie wychowanek Widzewa. 4 gol Macieja Kowalczyka, który jest na razie niesamowicie regularny.

Bytovia Bytów - Pogoń Siedlce 0:0

Bezbramkowy remis po mało ciekawej grze z obu stron. Niemniej, obaj beniaminkowie mogą uznać początek sezonu za umiarkowanie udany.

Wisła Płock - Chrobry Głogów 3:1 (Janus 17', Góralski 29', Krzywicki 73' - Michalec 55')

Goście mogą podziękować swojemu bramkarzowi. Amadeusz Skrzyniarz popełnił błędy przy dwóch golach i w następnym meczach pewnie wróci na ławkę rezerwowych. Rewelacją początku sezonu jest Michał Michalec. Środkowy obrońca Chrobrego strzelił już 3 gole, ale w tym meczu przebił go Marko Radić, notując asysty przy golach Janusa i Krzywickiego.Mecz oglądało zaledwie 900 kibiców.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (Szczepaniak 30' - Szczepański 65')

Strata punktów Miedzi na własne życzenie. Przy stanie 0:0 karnego nie wykorzystał Marcin Garuch, a całą drugą połowę Miedź grała z przewagą zawodnika. W efekcie... straciła bramkę i prowadzenie. Trener Stawowy w roli środkowego napastnika widzi Wojciecha Łobodzińskiego, a pozycje zmienił też młodemu Zgardzie, Garuchowi i Woźniczce. Efekt tych roszad bardzo słaby - Miedź ma zaledwie 4 punkty na koncie.

Wigry Suwałki - Zagłębie Lubin 2:1 (Radzio 2', Mackiewicz 83' - Kwiek 59'k)

Pod "Biegunem" pewnie mało kto spodziewał się, że pierwsze historyczne zwycięstwo w I lidze będzie można świętować akurat po tym meczu. Co ciekawe, trener Piotr Stokowiec był... zadowolony z gry zespołu. Kibice raczej nie bardzo, bo Zagłębie przegrało drugi mecz z rzędu i spadło o kilka lokat. W Wigrach najlepszy jest wypożyczony z Jagiellonii Karol Mackiewicz. Jego ofensywna akcja z 83 minuty to przykład dla młodych piłkarzy jak powinien zbiegać z piłką do środka skrzydłowy.

Termalica Nieciecza - Dolcan Ząbki 1:1 (Czerwiński 50' - Matuszek 5')

Remis przyjęto z zadowoleniem po obu stronach. Dolcan wywozi punkt z terenu lidera, a tenże lider jest wciąż niepokonany. Mecz raczej nie obfitował w wiele emocjonujących akcji.

Flota Świnoujście - GKS Katowice 0:1 (Stasiak 90'sam.)

"Wyspiarzy" pogrążył ich wieloletni piłkarz. Krzysztof Bodziony w 90 minucie zdecydował się na strzał, piłka trafiła w twarz Michała Stasiaka i rykoszetem wpadła do bramki. Sektor kibiców z Katowic wybuchł euforią. Nie ma się co dziwić - po ostatnich wydarzeniach mało kto spodziewał się kompletu punktów w Świnoujściu.