Arka w dzień św. Walentego rozpoczęła drugi obóz dochodzeniowy, który potrwa do 22 lutego i zakończy się meczem z Olimpią Grudziądz. Wcześniej żółto-niebiescy zmierzą się jeszcze z trzecioligowymi Pomorzem Potęgowo (sobota, 15:00) i Startem Warlubie (środa, 15:30). W tych meczach Arkowcy muszą odzyskać właściwy rytm gry i z każdym kolejnym meczem podstawowi zawodnicy będą grać coraz dłużej. Trener Paweł Sikora dotychczasowe wyniki wziął na siebie, podkreślając, że optymalna forma przyjdzie wraz ze startem rundy wiosennej. Ponad połowa głosujących w naszej ankiecie kibiców ma podobne poglądy na wyniki sparingów, lecz część wyraża uzasadnione zniecierpliwienie. Arka w aż 6 z 8 meczów nie zdobyła bramki, a passa minut bez trafienia do siatki rywala wynosi już ponad 400. Sparingi dały jasną odpowiedź, że awans do ekstraklasy uzależniony jest w 100% od formy liderów, którzy niestety nie czują na plecach oddechu gdyńskiej młodzieży. Niektórzy z nich to z pewnością utalentowani zawodnicy, ale o niewystarczającym ograniu i doświadczeniu, by rywalizować z GKS-em Katowice czy Górnikiem Łęczna.

Długotrwałe testy zakończyły się niepomyślnie dla dwóch piłkarzy rezerw. Do Arki II powrócili Radosław Robakowski i Michał Nalepa, trafił tam także bramkarz Patryk Kamola. Na pozycji stopera jest w Arce spora rywalizacja i Radek byłby dopiero piątym w kolejności. W środku pola nie mamy takiej głębi składu, jednak trener uznał, że grający blisko 300 minut w sparingach Nalepa nie prezentuje jeszcze poziomu I ligi i zrezygnował z kończącego niedługo 19 lat zawodnika. W to miejsce z pierwszym zespołem trenować będą najlepsi juniorzy starsi, którzy zajmują 2. miejsce w Centralnej Lidze Juniorów i powalczą być może w lipcu o medale.

Pomorze Potęgowo to ligowy rywal rezerw Arki, prowadzony przez byłego bramkarza i trenera juniorów Arki - Macieja Cieślika. Beniaminek jest rewelacją III ligi i zajmuje po rundzie jesiennej wysokie 6. miejsce ze stratą tylko trzech punktów do lidera. Jesienią wygrał z Arką II Gdynia 1:0, a jutro spróbuje przeciwstawić się pierwszej drużynie Arki. Pomorze ma za sobą trzy sparingi. Najpierw zremisowało 1:1 z Bałtykiem Koszalin, następnie przegrało 0:2 z Gryfem Słupsk, a ostatnio pokonało 3:1 GOSRiT Luzino. Trener Cieślik ma w drużynie kilku zawodników związanych w przeszłości z Arką. To między innymi Krzysztof Kleser, Łukasz Kwaśnik i Radosław Roeske. Najlepszym strzelcem jest doświadczony, 32-letni Henryk Patyk.

Początek meczu o godzinie 15:00 na Narodowym Stadionie Rugby. Bezpośrednio po tym meczu zmierzą się rezerwy Arki i Pomorza.