Olimpia Grudziądz - Okocimski Brzesko 3:1 (Kowalczyk 13', Cieśliński 20', Ruszkul 27' - Darmochwał 5')

Niestety, przykro to pisać, ale zespół trenera Tomasza Kafarskiego aktualnie może być wzorem dla nas. Wzorem odrabiania strat i efektownej, skutecznej gry w ofensywie. Bramki regularnie strzelają wszyscy napastnicy, a pomocnicy asystują. W Grudziądzu nikt już nie pamięta o koszmarnym 0:5 z Dolcanem w pierwszej kolejce. Piątego gola zdobył Adam Cieśliński, do tego dołożył asystę na głowę Macieja Kowalczyka, podkreślając dobrą współpracę obu grudziądzkich żądeł w tym spotkaniu.

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 1:4 (Kałat 80'k - Zakrzewski 27', 36', Wołczek 61', Madejski 76')

W Legnicy uznali, że jedna nowa miotła to za mało i postawili na dwie. Duet Fedoruk & Tworek niewiele pozmieniał w składzie, ale dał piłkarzom swobodę, którą ci wykorzystują w każdym meczu. Klasą dla siebie był w tym meczu Wojciech Łobodziński, który zanotował trzy asysty! Kolejne bramki ex-Arkowców. Kto by pomyślał, że Miedź tak szybko dogoni Arkę?! Nie popisali się kibice z Legnicy, którzy mimo organizowanego wyjazdu, nie dojechali do Niepołomic.

Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 1:1 (Orłowski 19' - Duda 34')

Katowiczanie mają problemy z regularnym punktowaniem, ale przynajmniej nie przegrywają, co pozwala utrzymać się w ścisłej czołówce. "Gieksę" od Arki dzieli 5 punktów i 10 miejsc w tabeli. Asystę przy bramce Sławomira Dudy zaliczył Przemysław Pitry, a gol padł po stałym fragmencie gry.

GKS Bełchatów - ROW Rybnik 2:2 (Mat. Mak 40', Wacławczyk 51' - Feruga 22', Krofotil 25')

Ambitny ROW postarał się o kolejną niespodziankę, wyprzedzając tym samym Arkę w tabeli. Goście wykorzystali błędy w obronie lidera tabeli, ten jednak odgryzł się świetnymi akcjami Mateusza Maka i Kamila Wacławczyka, który po raz kolejny uderzeniem z dystansu przesądził o tym, że GKS punktuje. Niestety, zamknięty na tym meczu był sektor kibiców przyjezdnych.

Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (Kaczmarczyk 82' - Margol 31', Mójta 48'k, Czarnecki 57')

Ryszard Kuźma to kolejny po legnickim duecie cudotwórca w rundzie jesiennej. Zespół, który Arka ograła bez problemu 3:0, pewnie wygrał na terenie jednego z faworytów do awansu - takie rzeczy tylko w I lidze. W formie są najważniejsi piłkarze Sandecji - Mójta, Bębenek (piąta asysta) i Margol.

Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście 3:1 (Kun 19' 50', Bzdęga 52' - Nwaogu 62')

W I-ligowych realiach poprawę wyników gwarantuje chyba tylko zmiana trenera. Tak można pomyśleć, analizując rezultaty poszczególnych meczów. Stomil nie potrafił wygrać przy Piłsudskiego od roku, a tu, pstryk, stery przejął dotychczasowy asystent Adam Łopatko i zespół zagrał jak z nut. Piłkarze zadedykowali zwycięstwo byłemu szkoleniowcowi. To miły gest, pytanie czemu Dominik Kun pod opieką Zbigniewa Kaczmarka nie pokazał nawet połowy tego co we wczorajszym meczu. Flota wciąż bez wyrazu i pomysłu na grę. W obecnej formie to jeden z najsłabszych obok Arki teamów I ligi.

GKS Tychy - Wisła Płock 1:0 (Szczęsny 45')

Bohater tego meczu jest tylko jeden. To znany obiek drwin polskich kibiców, z zawodu policjant - Robert Małek. Tym razem dał jednak prawdziwy popis, nie pokazując czerwonej kartki po dwóch żółtych piłkarzowi gospodarzy. Brawo. Na boisku nie działo się zbyt wiele godnego uwagi. GKS wygrał i opuścił ostatnie miejsce, kosztem Puszczy.

Kolejarz Stróże - Górnik Łęczna 0:1 (Szmatiuk 60')

Typowy mecz do... pierwszego dobrze wykonanego stałego fragmentu gry. Obserwując jak często pojedyncze rogi czy rzuty wolne decydują o losach całego meczu, jesteśmy za tym, żeby nasi piłkarze trenowali je do upadłego, nawet kosztem innych elementów, z których i tak nic nie wynika. Nasi najbliżsi rywale to nie są pierwszoligowe potęgi, ale wyprzedzają Arkę już o kilka punktów.


Statystyki Arkowcy.pl:

TABELA I LIGI, STRZELCY, ASYSTY, ŻÓŁTE KARTKI, CZERWONE KARTKI

Piłkarze, którzy będą musieli pauzować w 13. kolejce:

Szymon Sawala (GKS Bełchatów), Daniel Chyła (Chojniczanka), Michal Piter-Bućko (Olimpia), Wojciech Wojcieszyński (Okocimski), Patrik Czarnota (GKS Tychy)