Pierwszy ligowy wyjazd w tym sezonie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszej kibicowskiej braci i już tydzień przed meczem skończyły się bilety. Główna grupa w drogę do Ostródy ruszyła po godzinie 11:00. Podróż minęła spokojnie i po nieco ponad 3 godzinach, około 500 osób mogło zameldować się pod stadionem położonym tuż obok Jeziora Drwęckiego. Druga, kilkudziesięcioosobowa załoga biorąca udział w turnieju w Rucianem-Nida, na miejsce dotarła nieco spóźniona, ale bez problemów wszyscy sprawnie weszli na sektor. Za co można podziękować organizatorom spotkania, bo takie podejście do kibiców gości jakie było w Ostródzie, nadal nie jest często spotykane na stadionach w Polsce. 

Dzięki małej mobilizacji zdecydowana większość naszego sektora była w żółtych koszulkach, co na pewno dało fajny efekt i pokazało, że jak chcemy to potrafimy zaprezentować się w barwach. Mając na uwadze warunki pogodowe, doping był przyzwoity, prowadzony przez cały mecz – raz wychodziło lepiej, raz gorzej. Nie obyło się również bez wymiany uprzejmości z gospodarzami. Na wyposażeniu mieliśmy 6 flag (Arka Gdynia, Ludzie Morza, MA, Mazurska Arka, NNZS i Frente Arka) i transparent „Bajdi, Macias, Krystian PDW”.

Piłkarze bezbramkowo zremisowali inauguracyjny mecz i tym samym mogliśmy zawijać do Gdyni, w której byliśmy po godzinie 21:00.

Oprócz spotkania w Ostródzie, na Mazurach miał miejsce również turniej piłki nożnej, zorganizowany przez nasz fan klub – Ruciane-Nida. Była to już druga tego typu impreza. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn, które znalazły się w trzy-zespołowych grupach. Zwycięzcy zagrali mecze finałowe (każdy z każdym) i ostatecznie klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco: 1. Ultras Arka, 2. Rumia, 3. Świętajno (Lech Poznań). W turnieju wystąpiły również ekipy HFA, United Patriots, Mazurska Arka, Bnin (Lech), Wielki Kack i Gdyńskie Buldogi '09. Większość obecnych na Mazury dotarło już w piątek, spędzając weekend w interesujący sposób. Przez turniej przewinęło się ponad 100 osób. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy kibicom z Rucianego-Nida za gościnę i do zobaczenia na kolejnych meczach!Liczby:
II Turniej Piłki Nożnej Kiboli Gdyńskiej Arki – ok. 100 osób
Stomil Olsztyn – Arka Gdynia (mecz w Ostródzie) – ok. 550 osób