Miroslav Bożok trafił do Arki przed rundą wiosenną sezonu 2009/2010 i rozegrał w Gdyni półtora sezonu. Łącznie wystąpił w 40 meczach Arki, wyróżniając się zawsze dużym zaangażowaniem w grę i walecznością. Wielu kibiców Arki widziałoby tego lubianego zawodnika z powrotem w Gdyni. Miro nie przestał ani na chwilę interesować się losami Arki, był nawet na wyjeździe z kibicami Arki w Nowym Sączu, Krakowie i Płocku. Do dziś piłkarz utrzymuje kontakty z kibicami Arki, co zaowocowało zakupem "Ekstra Karnetu Kolekcjonerskiego" na cały sezon! Zapraszamy na krótką rozmowę z Miro Bożokiem.

Witaj, Miro! Skąd pomysł na kupno "Ekstra Karnetu"?

Od odejścia z Arki jestem cały czas w kontakcie z moimi przyjaciółmi Arkowcami i wiem na bieżąco co się dzieje w klubie. Wiem jak trudna jest sytuacja w Arce i że każda złotówka się liczy dla klubu. Dlatego, tak jak wielu kibiców, postanowiłem zakupić sobie Ekstra Karnet. Sam czuję się kibicem Arki i chcę pomóc klubowi.

W Arce drzwi są dla Ciebie zawsze otwarte. Rozmawiałeś z kimś z klubu na temat powrotu do Gdyni?

Jestem kibicem Arki, śledzę każdy wynik i informacje o klubie, ale rozmów na temat powrotu żadnych nie prowadziłem.

Dlaczego zdecydowałeś się na powrót do rodzinnego miasta?

W Bełchatowie nastała taka sytuacja, że zdecydowałem się odejść. Prawda jest też taka, że w Polsce cały czas grałem o utrzymanie, pod dużą presją i chciałem trochę od tego odpocząć. Dlatego wróciłem na Słowację. Za miesiąc będziemy mieć z żoną córkę i to też jest powód, dla którego gram cały czas w Michalovcach.

Kupiłeś karnet na cały sezon, ale czy dasz radę obejrzeć na żywo chociaż jakiś mecz Arki?

W Gdyni będzie ciężko, ale może uda się zaliczyć wyjazd na mecz jak Arka będzie grała gdzieś na południu, bliżej granicy ze Słowacją. Dla mnie spotkania z moimi przyjaciółmi Arkowcami są bardzo miłe i jak mam wolny dzień, a Arka gra na południu to wsiadam w samochód i jadę.

Dzięki za rozmowę, miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś zobaczymy Cię grającego dla Arki!

Pozdrawiam wszystkich kibiców i do zobaczenia na meczach Arki!