Największe sukcesy w dziejach klubu są nierozerwalnie związane z głównym sponsorem - firmą Oknoplast. Pewnie wielu kibicom nazwa ta mignęła podczas surfowania po Internecie i... w myślach zdołaliście połączyć ją z jakimś znanym klubem. To nie pomyłka - główny sponsor Puszczy jest od stycznia 2012 roku Top Sponsorem Interu Mediolan, a od kilku miesięcy głównym sponsorem znanego koszykarskiego klubu Virtus Bolonia. Ta ekspansja na rynek włoski nie spowodowała zastoju w regionie. Pieniądze Oknoplastu i praca trenera Dariusza Wójtowicza sprawiły, że Puszcza przebyła szybką drogę z III-ligowego niebytu na pierwszoligowe, ubogie, bo ubogie, ale salony. Jak sobie na nich poradzą to wielka niewiadoma, ale na pewno włodarze klubu zadbają by podstawy pierwszoligowego savoir-vivre'u zostały zachowane.

Puszcza dysponuje ze wszystkich beniaminków najbardziej... anonimowym składem. Nawet mocno zorientowany w ligowej piłce kibic może skojarzyć maksymalnie 2-3 nazwiska z zespołu, który wywalczył dość pewnie awans. W zespole trenera Wójtowicza przeważają piłkarze rodem z pobliskiego Krakowa, ewentualnie nieodległego Tarnowa i Podkarpacia. Do lokalnych gwiazd można zaliczyć skutecznego pomocnika Łukasza Nowaka oraz 39-letniego Tomasza Księżyca. Weteran tak się zasłużył dla Niepołomic, że 14 sierpnia podczas jubileuszowego meczu z Cracovią doczeka się hucznego pożegnania. Oprócz niego ze sceny zejdzie o rok starszy Tomasz Kwedyczenko, który bramki Puszczy broni nieprzerwanie od 2001 roku! Włodarze Puszczy mają świadomość, że muszą ich zastąpić kimś wartościowym, ale póki co klub z Małopolski jest dość bierny na rynku transferowym. W tym tygodniu zorganizowano test-mecz dla sprawdzanych zawodników i wypadł on całkiem, całkiem. Puszcza wygrała 3:1 z Górnikiem Wieliczka i niewykluczone, że niedługo trener Wójtowicz podejmie decyzje o pierwszych wzmocnieniach.

W Niepołomicach nikt nie mówi o niczym innym, jak utrzymaniu w I lidze. Problemem jest stadion, który w realiach II ligi był wystarczający, ale po awansie może nie spełniać podstawowych wymagań. Dość powiedzieć, że ma zaledwie 1000 miejsc pojemności i tylko 100 z nich jest przeznaczone dla kibiców gości. Klub jako stadion zastępczy wyznaczył obiekt Hutnika Nowa Huta, lecz czyni jednocześnie starania by powiększyść pojemność i rozgrywać mecze u siebie. Wysłaliśmy w tej sprawie do klubu z Niepołomic maila, ale niestety bez odpowiedzi...

My nie możemy doczekać się prasowych tytułów. Trójmiejscy dziennikarze nie raz pisali o "wybiciu Ząbków" i "wykopaniu Miedzi", to teraz co? Pasowałoby "wyrąbać Puszczę".

Strona oficjalna - http://www.puszcza-niepolomice.pl/

Przedstawiamy beniaminków - Wisła Płock

mazzano