W dzisiejszym sparingu trener Paweł Sikora sprawdził sześciu testowanych piłkarzy. Piątka z nich zagrała przed przerwą, a Brazylijczyk Glauber po zmianie stron wraz z teoretycznie najsilniejszą jedenastką Arki. Jak się zaprezentowali? Zapraszamy na oceny ich poczynań w skali 1-10.

Arkadiusz Ryś 3 - Prawy obrońca Garbarni miał pecha. Po pierwsze zagrał tuż przy linii pod czujnym okiem kibiców, a po drugie na przeciw siebie miał ligowego rutyniarza, Roberta Szczota. Niestety dla Rysia ten pojedynek wypadł bardzo źle. Blond włosy obrońca przegrał większość pojedynków ze Szczotem, dając się zapamiętać jedynie dwoma ofiarnymi interwencjami. W ofensywie był kompletnie bezproduktywny, nie przeprowadzając bodaj ani jednej akcji dwójkowej z Piątkowskim. Najniższa nota ze wszystkich testowanych graczy.

Klimas Gusoczenko 6 - Po pierwszych dniach treningów mówiło się, że na testy przyjechał do nas naprawdę solidny stoper i dziś to potwierdził. Trzymał dobrze linię, wygrał praktycznie wszystkie pojedynki z zawodnikami Olimpii, a do tego widać, że piłka mu specjalnie nie przeszkadza i umie ją wyprowadzić. Jeżeli w klubie są środki na jeszcze jednego środkowego obrońcę to mógłby stanowić ciekawą alternatywę dla Sobieraja i Jarzębowskiego.

Adam Piątkowski 4 - Kilka udanych akcji i wywalczonych rzutów rożnych raczej nie powinno zmienić oceny, że to piłkarz o zbyt niskich umiejętnościach jak na I ligę. Zagrał na innej pozycji niż w lidze, miał małe wsparcie w Rysiu, ale jeżeli był sprawdzany pod kątem gry na skrzydle to na pewno nie będzie wzmocnieniem Arki. Znacznie korzystniejsze wrażenie zrobił grający niemal z marszu Szulc.

Tomoki Fujikawa 4 - Podobna ocena co Piątkowskiego. Często za akcją wracał spokojnym truchtem, w ofensywie też nie wyróżnił się niczym specjalnym i wypadł znacznie gorzej niż Shibusawa w przerwie zimowej. Piłkarz o umiejętnościach nieprzystających do polskiej I ligi.

Michał Szubert 8 - W ciągu 45 minut gry w meczu testowym ciężko zrobić wiele więcej. Dwie bramki, rozpoczęta akcja bramkowa na 4:0, chyba sam Szubert nawet nie marzył o tak dobrym występie. Od początku był aktywny, starał się brać udział w każdej akcji. Ma zadatki na grę jako podwieszony napastnik i nieprzypadkowo zdobył w III lidze ponad 20 bramek w jednym sezonie. Po takim meczu, jeżeli Arka nie wykona ruchu by go pozyskać, zrobi to na pewno inny klub z I ligi.

Glauber 6 - Klasowy zawodnik. Nieźle wkomponował się w grę Arki, nie widać było tego, że ma za sobą dopiero kilka treningów z zespołem trenera Sikory. Na poziomie I ligi może być realnym wzmocnieniem i dać drużynie więcej niż wiosną Damian Krajanowski. Jak na Brazylijczyka przystało, sprawnie posługuje się futbolówką i kibice mogli dziś obejrzeć kilka prób ciekawych akcji dwójkowych z Marcusem.

mazzano