Arka Gdynia - Warta Poznań 1:0  (Nalepa 51')

Arka: 30. Patryk Kamola - 15. Robert Sulewski, 3. Radosław Robakowski, 16. Michał Marcjanik, 4. Przemysław Stolc - 7. Damian Matys (kpt), 20. Michał Nalepa - 8. Mateusz Szulc (75', 11. Paweł Kowalczyk), 21. Łukasz Kwaśnik (46', 10. Mikołaj Kreft), 17. Patryk Zenik - 2. Dawid Patelczyk (66', 9. Michał Fierka)

Warta: 1. Sebastian Florkowski (7', 12. Damian Zamiar) - 16. Dariusz Wróblewski (86', 18. Adrian Stawowy), 4. Wojciech Onsorge (kpt), 2. Adrian Kaliszan, 15. Bartłomiej Schiesler - 11. Michał Grzesiek, 8. Gerard Pińczuk, 6. Filip Brzostowski (46'. 10. Michał Trenkler), 9. Gracjan Konieczny (66', 19. Nikodem Kasperczak) - 7. Dominik Drzewiecki, 14. Krystian Łukaszyk (81', 13. Kamil Magdziarz)

Żółte kartki: Kwaśnik, Sulewski, Robakowski, Nalepa (Arka), Schiesler, Drzewiecki, Onsorge (Warta)

Mecz rozpoczął się nieszczęśliwie dla zespołu gości. Już w 5 minucie, interweniując po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kontuzji nabawił się podstawowy bramkarz Warty i konieczna była zmiana. Arkowcy początek meczu rozgrywali chaotycznie. Najgroźniej mogło być w 12 minucie po kontrze wyprowadzonej przez Michała Nalepę, ale ostatecznie Łukasz Kwaśnik się pogubił i Arkowcy nie oddali strzału. Podopieczni Krzysztofa Janczaka grali w systemie 4-2-3-1 i próbowali konstruować akcje od własnej połowy, jednak czekająca na własnej połowie Warta skutecznie wybijała nasz zespół z rytmu. Przez pierwsze pół godziny gry Arkowcy nie oddali ani jednego celnego strzału. W 37 minucie sędzia podjął kontrowersyjną decyzję, dyktując rzut karny dla gości. Cała drużyna Arki ruszyła do arbitra, który pozostał niewzruszony. Z trybuny także wydawało się, że obrońca Arki wybił piłkę końcem buta, a dopiero potem zahaczył napastnika gości, ale sędzia zdecydował inaczej. Na szczęście intencje strzelca wyczuł Patryk Kamola, fantastycznie broniąc jedenastkę! W 40 minucie ładnie z piłką zabrał się Mateusz Szulc i wywalczył rzut wolny na 20 metrze. Do piłki podszedł Nalepa, ale jego mocny strzał przeleciał nad bramką. W 45 minucie Warta wyprowadziła groźną kontrę, ale przerwał ją ambitnym powrotem Damian Matys.

Jako ciekawostkę podamy, że mecz obserwował z trybuny... Andrzej Czyżniewski. W przerwie nastąpiły dwie zmiany, po jednej w obu zespołach. Weszły na boisko dwie "dziesiątki": Mikołaj Kreft i Michał Trenkler. Rozpoczęcie drugiej połowy opóźniło się o 5 minut ze względu na problem Kamoli z getrami. Początkowe minuty tej części gry należały do Warty, która zmieniła nieco taktykę. Arka spróbowała kontr i w 50 minucie ładnie prawą stroną wbiegł Robert Sulewski, ale dośrodkował wprost w ręce bramkarza. Po chwili Arka wyszła na prowadzenie. Patryk Zenik zagrał do słabo prezentującego się do tej pory Dawida Patelczyka, który zgrał piłkę do nadbiegającego ze środka Nalepy. "Mały" podciągnął kilka metrów i fantastycznie uderzył prawie w samo okienko! To była jedna z piękniejszych bramek jakie widział ten stadion! Żółto-niebiescy mogli pójść za ciosem, ale Nalepa podał za plecy do Zenika w akcji 3 na 3. W 60 minucie znów było blisko. Matys wypuścił Szulca, ten jednak źle przyjął sobie piłkę i uderzył obok bramki. W 63 minucie Szulc ładnie rozegrał akcję z Sulewskim, ale do dośrodkowania tego drugiego nie zdążył Patelczyk. W 68 minucie wprowadzony chwilę wcześniej Kasperczak łatwo ograł Marcjanika, ale po raz drugi tego dnia Arkę uratował Kamola. Arkowcy zaczęli opadać z sił, a Warta coraz groźniej kontrować. W 70 minucie piłkę na nodze miał na 16. metrze Drzewiecki, ale uderzył prosto w Kamolę. Swoją szansę miał też wprowadzony w drugiej połowie Michał Fierka, ale zabrakło mu szybkości by minąć obrońcę i uderzył w nogi. W 85 minucie znów zadrżały serca kibicom, na szczęście Warta źle wykończyła świetną sytuację. Dwie minuty przed końcem meczu błąd popełnił bramkarz Warty, ale Mikołaj Kreft źle uderzył i wciąż było 1:0. Do końca meczu mimo desperackich prób Warta nie potrafiła wyrównać i Arka zasłużenie wygrała.