Amp Futbol to bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu. Obecnie uprawiana jest w ponad 25 krajach, do których stale dołączają nowe. Praktycznie co roku odbywają się międzynarodowe turnieje tej odmiany piłki nożnej. W ostatnich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Argentynie w 2010 roku wzięło udział 18 reprezentacji, a mecz finałowy gospodarzy z Uzbekistanem obserwowało 10 000 kibiców. W Turcji, USA, Anglii, Salwadorze czy Brazylii istnieją nawet całe rozgrywki ligowe piłkarzy po amputacjach.

Reprezentacji Polski istnieje dopiero od roku, ale już może pochwalić się pierwszymi sukcesami. W międzynarodowym debiucie w marcu br. podczas turnieju w Anglii zajęliśmy 2 miejsce pokonując Niemców 4-0 i Irlandię 2 razy (2-1, 2-0 ), ulegając tylko gospodarzom i faworytom turnieju 0-3.

Kolejnym wielkim wydarzeniem była organizacja po raz pierwszy w Polsce Międzynarodowego Turnieju Ampfutbol (Warsaw Cup) we wrześniu tego roku. Obok Reprezentacji Polski wystąpiły: Anglia, Irlandia i Ukraina. Organizacja okazała się dużym sukcesem a impreza została wpisana przez federację Ampfutbolu (WAFF) w kalendarz imprez

.

"Ale najlepsze zostawiłem na koniec" - pisze Łukasz.

W październiku (7-14) wystąpiliśmy na Mistrzostwach Świata w Kalingradzie. Znaleźliśmy się w gronie 12 najlepszych krajów. Pomimo, że jechaliśmy jako debiutanci, beniaminek nie zostaliśmy "pożarci" przez faworytów . Rozegraliśmy dobre mecze z wicemistrzem Afryki- Ghaną, wicemistrzem świata -Argentyną, z gospodarzem - Rosją oraz Iranem i Salwadorem. Zagraliśmy jak równy z równym, niestety trochę nam zabrakło. Wszystkie te reprezentacje mają wieloletnie doświadczenie. My natomiast dopiero rok... ale nasza grą dużo osób wróży nam sukces. Ostatecznie wygraliśmy mecz o 11 miejsce z Japonią 4:3 po najbardziej dramatycznej walce turnieju (deszcz, dogrywka, karne). W zostaliśmy 11 DRUŻYNĄ ŚWIATA. Mistrzem Świata został Uzbekistan w finale pokonał Rosję 1-0.

To dopiero początek naszej przygody: w przyszłym roku Międzynarodowe Turnieje w Petersburgu i w Warszawie, wyjazd do Hiszpanii oraz Mistrzostwa Europy w Turcji, a za 2 lata Mistrzostwa Świata w Meksyku...