Arka oraz Lechia walczą o zwycięstwo w Trójmiejskiej Lidze Juniorów C1 i z racji sytuacji w tabeli dzisiejszy mecz urósł do rangi kluczowego. Młodzi Gniewni podjęli ambitną walkę i mimo, że przegrywali po dziesięciu minutach 0:2 jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Później dwukrotnie na prowadzenie wychodzili juniorzy Lechii, jednak młodzi Arkowcy dzięki dopingowi kibiców Arki, zdołali doprowadzić w końcówce do remisu i wywalczyć jeden punkt! Niestety w Gdańsku górą była Lechia i to ona nadal jest liderem z przewagą trzech punktów nad Arką. Oba zespoły dzielą "lata świetlne" od reszty stawki i rywalizują o prymat na Pomorzu wyłącznie pomiędzy sobą. Dzisiejszy mecz udowodnił, że prezentują zbliżony poziom i w obu zespołach jest po kilku zawodników, którzy już wkrótce mogą stanowić o sile obu trójmiejskich klubów.

W weekend Arkę '97 czeka kolejny ważny mecz - derby Gdyni z Bałtykiem. Życzymy powodzenia oraz efektownego zwycięstwa!

Kadra Arki 97 na dzisiejszy mecz: Konrad Graczyk, Błażej Białek, Maksymilian Hebel, Patryk Kuczyński, Błażej Niciński, Dawid Pobłocki, Jakub Bach, Damian Kucharski, Maciej Majewski, Rafał Malanowski, Krzysztof Jankowski, Bartosz Rawicki, Filip Żelezik, Wiktor Eggert, Patryk Regulski, Dawid Szymański, Rafał Winnik, Jakub Izdebski. Trenerem zespołu jest Michał Anslik.

W najbliższym czasie ukaże się relacja video na tv.arkowcy.pl.