Mecz w Gdyni między miejscową Arką, a Górnikiem Zabrze nie miał wyraźnego faworyta. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała graczy obu zespołów. W Gdyni od rana padał rzęsisty deszcz. Mecz rozpoczął się z ok. 10 tysiącami fanatyków Arki na trybunach oraz z zerową ilością gości w klatce dla przyjezdnych. Od początku spotkania zdecydowaną przewagę mieli gospodarze. W 11 minucie silnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Przytuła, jednak jego strzał został wybroniony przez Sebastiana Nowaka. W 20 minucie w sektorze gości melduje się ok 150 kibiców z Zabrza z 4 flagami. W 39 minucie bramkę dla Arki zdobył jej najlepszy strzelec z poprzedniego sezonu - Marcin Wachowicz. Dwie minuty później, w polu karnym faulowany był "Wachu", jednak jedenastki na bramkę nie zamienił kapitan naszej drużyny - Bartosz Ława. w 57 minucie meczu stadion opuszczają kibice Górnika. W 30 minut przed końcem gry oprawę meczu prezentują kibice Arki - race + ognie wrocławskie + ognie bengalskie (oprawa). Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem Gdyńskiej Arki. 15 sierpnia 2008, 20:00 - Gdynia Arka Gdynia 1-0 Górnik Zabrze Marcin Wachowicz 39 Arka: 33. Norbert Witkowski - 6. Tomasz Sokołowski, 4. Dariusz Żuraw, 21. Michał Łabędzki, 8. Michał Płotka - 13. Bartosz Karwan (63, 10. Damian Nawrocik), 29. Krzysztof Przytuła, 7. Dariusz Ulanowski, 20. Bartosz Ława (80, 19. Przemysław Trytko), 18. Marcin Wachowicz (86, 16. Grzegorz Niciński) - 11. Zbigniew Zakrzewski. Górnik: 82. Sebastian Nowak - 2. Michał Pazdan, 7. Tomasz Hajto, 26. Adam Danch, 6. Tadas Papečkys - 5. Grzegorz Bonin (61, 4. Piotr Malinowski), 25. Marko Bajić (62, 15. Dariusz Kołodziej), 10. Jerzy Brzęczek, 8. Piotr Madejski - 22. Tomasz Zahorski (73, 24. Marcin Wodecki), 9. Przemysław Pitry. żółte kartki: Pazdan, Danch, Hajto. sędziował: Piotr Wasielewski (Kalisz). widzów: 10.000. doping gości: 4/10 doping gospodarzy: 8/10