Lech Poznań - Cracovia 3:1

Marcin Budziński rozegrał cały mecz w Poznaniu i był wyróżniającym się graczem Pasów. Cracovia jednak przegrała 1:3 i jest w naprawdę bardzo ciężkiej sytuacji. "Budzik" po spotkaniu udzielił kolejnego wywiadu, w którym skrytykował swoją postawę. Zapytany o to, czy chce zostać w Cracovii, odparł, że decyzja należy do władz Pasów, a on na razie skupia się jedynie na walce o utrzymanie.

Polonia Bytom - Olimpia Elbląg 3:2

W ciekawym meczu górą Polonia, w czym udział miał aktywny zwłaszcza w pierwszej połowie Wojciech Wilczyński. "Wilczek" na początku meczu nieźle współpracował z Danielem Mąką, później jednak swój udział zaznaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, opuszczając plac gry w 66 minucie. To druga czerwona kartka tego piłkarza w trzecim występie i oznacza ona pauzę w kolejnym spotkaniu. W barwach Olimpii zagrał 74 minuty Paweł Czoska, ale był bardzo rzadko pod grą i swoją postawą raczej osłabiał i tak słabą Olimpię. Adrian Sulima po raz kolejny poza kadrą meczową.

Raków Częstochowa - Nielba Wągrowiec 0:4

Drugie efektowne zwycięstwo wyjazdowe Nielby. 90 minut rozegrali Radosław Strzelecki (jak zawsze) i Damian Rysiewski (po raz pierwszy). Mecz ten do udanych może zapisać zwłaszcza ten pierwszy, który zagrał "na zero z tyłu" i zaliczył asystę przy pierwszej bramce. Co ciekawe mecz ten został przerwany z powodu śnieżycy na kilkanaście minut. Nielba wygrała drugi kolejny wyjazd i nad strefą spadkową, którą otwiera Bałtyk, ma już pięć punktów przewagi. Za tydzień do Wągrowca przyjeżdża lider II ligi zachodniej - GKS Tychy.

Chrobry Głogów - Bałtyk Gdynia 1:1

Remis dla gości uratował wypożyczony z Arki Krzysztof Bułka w 90 minucie meczu. Pochodzący z Tczewa zawodnik tym razem dostał szansę gry jedynie w drugiej połowie spotkania.