Wydawało się, że ze względu na protest kibiców Piasta, nowy obiekt w Gliwicach nie będzie atutem niebiesko-czerwonych, ale po rozmowach z władzami miasta, protest został zawieszony. Kibice Piasta prowadzący serwis internetowy tego klubu, zdjęli nawet z głównej strony galerię zamazanych postaci, czyli winnych, ich zdaniem, degrengolady gliwickiego klubu. Co ciekawe, w sposób bezwzględny krytykowany jest przez nich trener Marcin Brosz, któremu wyników w tym sezonie mógłby pozazdrościć każdy ligowy szkoleniowiec. Piast bowiem, w osiemnastu kolejkach zdobył 31 punktów, co samo w sobie jest wynikiem bardzo dobrym, a gdy dodamy, że aż piętnaście meczów rozegrał na wyjeździe, urasta to do rangi wielkiego sukcesu i stawia Piasta, obok Pogoni, jako głównego faworyta do awansu.

Arkowcy pojechali do Gliwic ze świadomością, że jest to mecz o "mieć lub nie mieć" szansy na awans. Jeszcze miesiąc temu mało kto pamiętał, że taki właśnie cel postawiono przed Petrem Nemecem i jego drużyną, ale kilka zwycięstw z rzędu przywróciło wiarę w powrót do elity. Do składu żółto-niebieskich wraca kapitan Sławomir Mazurkiewicz oraz drugi ze stoperów Omar Jarun, natomiast zabraknie  Mirko Ivanovskiego oraz kontuzjowanego Krzysztofa Łągiewki. Czy Arkę stać na zwycięstwo w Gliwicach? Jak najbardziej, skoro tydzień temu Wisła Płock potrafiła tam prowadzić do 89 minuty. Z drugiej strony wyjazdowa niemoc Arki jest szeroko znana i miejmy nadzieję, że liczna widownia w Gliwicach (sprzedano już około 7 tys. biletów) sprawi, iż nasi piłkarze ani na moment nie zapomną o wadze tego spotkania i w gliwickim supermarkecie zostawią kilka worków bramek. Tylko zwycięstwo!

Przewidywane składy:

Piast: Trela - Paulaskas, Klepczyński, Krzycki, Pietrzak - Cicman, Zganiacz, Urban, Jurado, Podgórski - Kędziora

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Kowalski, Jarzębowski, Benat, Kuklis - Flis, Arifović

Nie zagrają:

Piast: Matras (zgrupowanie kadry U-21)

Arka: Ivanovski (zgrupowanie repr. Macedonii), Szromnik (zgrupowanie kadry U-19), Łągiewka, Żołnierewicz, Siebert (kontuzje)