Rugbiści Arki ostatni mecz rozegrali na Traugutta z Lechią i wygrali w ostatnich minutach 14:17. Był to ostatni mecz z czołówką ekstraligi rugby z poprzedniego sezonu. Następnym rywalem buldogów będzie Budowlani Lublin, którzy zajmują obecnie 3 miejsce w tabeli ekstraligi z dorobkiem 10 punktów po 3 meczach (1 punkt więcej od RC Arki).

Budowlani Lublin powstał w Lublinie jesienią 1974 roku. Pierwszy awans do I ligi zanotowali po dwóch latach istnienia i grali w niej do 2007 nieprzerwanie przez 22 lata. Budowlani powrócili w szeregi ekstraligi dwa lata temu w sezonie 2009/10.Ostatnie mecze Budowlanych zakończyły się dwoma wygranymi z Orkanem Sochaczew (27:18) i Juvenią Kraków (32:12) i jedną porażką z Posnanią Poznań (8:33).Zwycięstwo Arki z Lechią w ostatniej kolejce dało drużynie nową siłę.Ten mecz będzie szczególny dla Rafała Szrejbera, który zmienił w przerwie letniej klub z Lubina na Arkę.

- Na pewno będzie to inny mecz, to dziwne uczucie. Pierwszy raz zagram przeciwko swoim niedawnym kolegom z Lublina. Obiecali mi w sobotę koniec kariery (śmiech), więc pewnie nakręcają się na mnie. Często gadamy ze sobą, odszedłem do Arki w zgodzie, wiadomo koledzy kolegami, ale na boisku każdy walczy o zwycięstwo dla swojej drużyny – podsumował Rafał.

Dokładnie dwie godziny po rozpoczęciu pierwszego meczu odbędzie się spotkanie rezerw Arki. RC Arka II Gdynia zmierzy się z BBRC Łódź. Dotychczas w tym sezonie nie udało się wygrać drugiej drużynie Arki więc miejmy nadzieje że tym razem przełamią się i będzie to pierwsze zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na oba mecze. Osoby chętne przy pomocy w dopingu naszych dwóch drużyn zapraszamy na sektor G.