Arka - VfL 05 Hohenstein-Ernstthal 4:0 (Arifovic 19' 36' Kasperkiewicz 22' Ivanovski 51')

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Strzelecki (46' Płotka) - Wilczyński (46' Bułka), Kuklis (60' Czoska), Kasperkiewicz (68' Niedziela), Radzewicz (46' Martinez Aibar) - Arifović (68' Prochazka) -  Surdykowski (46' Ivanovski)

Żółte kartki: Mazurkiewicz

Arka prowadzenie objęła po akcji Krajanowskiego i wykończeniu Arifovicia w 19 minucie meczu. Wynik podwyższył chwilę później Kasperkiewicz, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Radzewicza. Także były piłkarz Polonii Bytom był autorem asysty przy trzeciej bramce. Tym razem dogrywał z kornera wprost na głowę Arifovicia. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W składzie Arki kontuzjowanego Kowalskiego zastępuje na prawej pomocy Wilczyński, natomiast na stoperze gra Łągiewka, co do którego decyzja ma zapasc wkrótce.

Na drugą połowę Arka wyszła z czterema zmianami w składzie. Szansę dostał testowany Hiszpan Martinez Aibar, Wilczyńskiego zmienił bardziej ofensywny Bułka, a w ataku miejsce zajął rywalizujący o pierwszy skład Ivanovski. Trener Nemec szuka także optymalnej pozycji Płotce, który zmienił jedynego młodzieżowca w kadrze na obozie w Niemczech - Strzeleckiego i zagra na prawej obronie. Na lewą stronę defensywy przesunięty został Krajanowski. Już chwilę po wznowieniu gry dobrą formę po raz kolejny zasygnalizował Mirko Ivanovski, pokonując bramkarza strzałem z 20 metrów. Niestety kolejne roszady w składzie Arki nie przyniosły poprawy gry i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0.

To był ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek. Zapraszamy wszystkich w środę na prezentację zespołu. Wszyscy na "Górkę"!