Konferencję klasycznie rozpoczął rzecznik Tomasz Rybiński, zapewniając iż napięcie towarzyszące naszemu zespołowi w ostatnich dniach zaraz opadnie.

Następnie Petr Nemec, wraz ze swoim asystentem Pawłem Sikorą, parafowali kontrakty, na mocy których stali się odpowiednio trenerem i pierwszym asystentem trenera w Arce Gdynia.

Witold Nowak: Najlepsi piłkarze Arki szukają klubów: Labukas, Bożok, Szmatiuk zadeklarowali, że chcą grać w ekstraklasowych klubach, my oczywiście próbujemy z nimi rozmawiać, ale nie są to łatwe rozmowy. Z dniem 30 czerwca wygasa kontrakt Brumie, odejdą też Rożić oraz Glavina ze względu na wysokość zarobków. Z tego co wiemy menedżer Mirko Ivanovskiego rozważa znalezienie mu nowego klubu, ale Mirko ma z nami ważny kontrakt i chcielibyśmy go zatrzymać. Ważną umowę z piłkarzy zagranicznych ma także Giovani Duarte.

Petr Nemec: Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale dziś po obudzeniu się w hotelu znalazłem żółto-niebieski długopis i chciałbym nim podpisać leżący na stole kontrakt. Myślę, że moje nazwisko jest w Polsce już znane, zżyłem się z tym krajem i bardzo fajnie mi się tu pracuje. Moje największe sukcesy to awans z Miedzią Legnica oraz ostatnie lata z Flotą Świnoujście. W tym sezonie zabrakło nam tylko trzech punktów do awansu, ale dla mnie dzień dzisiejszy to święto, więc nie ma sensu już mówić o przeszłości. Arka to klub o wielkiej marce i wierzę, że wspólnie osiągniemy to, co sobie zażyczymy. Kontrakt z Arką podpisany został na dwa lata. Nie lubię długo o sobie mówić, dlatego to by było na tyle.

 Paweł Sikora: Ja podobnie chciałbym dać się zapamiętać pracą, a nie słowami. Z trenerem Nemecem pracuję od trzech lat, wcześniej grałem w amatorskich ligach niemieckkich oraz trenowałem rocznik 92’ w SALOS Szczecin.

Pytania do trenera - Petra Nemeca:

Wspomina Pan o celach, o co konkretnie walczy Arka?

Dla mnie Arka to wyzwanie, piękne miasto, piękny stadion, ale o konkretnych celach będziemy mogli rozmawiać, gdy poznamy szkielet zespołu. Przed nami dużo ciężkiej pracy, by określić jak to będzie dalej wyglądało. Także uzupełnienie kadry trenerskiej to kwestia najbliższych dni. Wielkich zmian jednak nie przewiduję.

Czy ma Pan pojęcie jakimi piłkarzami będzie dysponować w poniedziałek?

Wierzę, że w poniedziałek będę miał z kim pracować, w moim poprzednim klubie kończą się niektórym piłkarzom kontrakty, ale ja im powiedziałem, żeby najpierw rozmawiali z Flotą, a później ewentualnie dzwonili do mnie. Rozmowy kontraktowe prowadzimy z ośmioma piłkarzami, czas pokaże kto z nich trafi do Arki. Są to zawodnicy z poziomu ekstraklasowego i I-ligowego.

 

Wieczorem wywiad z asystentem trenera - Pawłem Sikorą.