Frantiszek Straka (trener Arki): Przeszłość nie ma znaczenia, zrobimy wszystko by przerwać złą passę i wygrać z Lechią, która jest faworytem derbów. Cieszę się, że poczuję atmosferę derbów, na pewno czuć że to wielkie wydarzenie. Mogę porównać te derby z derbami Pragi. Mam nadzieję, że moi piłkarze udowodnią, że też to czują i pokażą jak ważnym klubem jest dla nich Arka.

Tomasz Kafarski (trener Lechii): Zdajemy sobie sprawę z wagi spotkania, ale przygotowujemy się do niego jak do każdego innego meczu. Dla nas to derby szczególnie pod tym względem, że jeszcze nigdy Lechia nie była przed nimi tak wysoko w tabeli. Atuty Arki to własne boisko i pełen stadion. Chciałbym, żeby obie drużyny stworzyły wielkie widowisko.

Maciej Szmatiuk (kapitan Arki): Nasi kibice zasługują na zwycięstwo w tym meczu. Wierzę, że nareszcie nam się uda. Nieważne w jakim stylu, w takim meczu liczy się tylko zwycięstwo.

Łukasz Surma (kapitan Lechii): Po zwycięstwie z Legią poprawiła się atmosfera w drużynie i liczymy, że uda się podtrzymać derbową passę.

Relacja w Arka-TV