Derby to dla nas jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Mecz o zupełnie innej randze i innym charakterze od wszystkich pozostałych. Niestety tym razem na stadionie w Gdyni zabraknie kibiców zza miedzy, którzy po spotkaniu w Krakowie zostali ukarani zakazem na 3 mecze wyjazdowe. Tak czy inaczej emocje podczas tego spotkania gwarantowane!
Musimy jednak mieć nadzieję i wierzyć, że tym razem nasi piłkarze będą walczyć na całego i odniosą zwycięstwo nad lokalnym rywalem, które dodatkowo przybliży nas do utrzymania w ekstraklasie.

W numerze znajdziecie dwa artykuły zwracające uwagę na nierzetelność dziennikarzy oraz absurdalność stosowanych kar i zakazów wobec kibiców.
Ponadto, w związku z realizacją przez nasze Stowarzyszenie projektu "Kibice Razem", do tego wydania magazynu dołączyliśmy specjalną wkładkę. Jednym z zadań wspomnianego projektu jest akcja promocyjna pt.: "Wszyscy na stadion!", dlatego też w ulotce znajdują się podstawowe informacje o tym w jaki sposób dotrzeć na stadion, gdzie można kupić bilety na mecze Arki oraz jakie działania podejmować będzie w najbliższym czasie SKGA. 

Pamiętajcie, że Magazyn "Arkowcy" tworzony jest przez kibiców dla kibiców. Nie piszemy dla jakiegokolwiek zysku, bo tak naprawdę dokładamy do tego interesu, lecz po to aby niezależny głos kibiców docierał do jak największej grupy odbiorców, dlatego gorąco zachęcamy do kupna!

Miesięcznik „Arkowcy” do nabycia w sklepikach na stadionie podczas meczów Arki (trybuna "Górka" i "Tory") oraz w:

– sieci sklepów Arkowiec: Gdynia Główna (ul. Wolności 1a); Gdynia-Chylonia (obok stacji SKM, Plac Dworcowy 1a); Wejherowo (ul. Pucka 25)
- oficjalnym Fan Shopie Arki Gdynia
, nowy stadion, wejście pod trybuną "Górka" od strony ul. Stryjskiej przy kasie numer 2. Sklep ten otwarty jest od poniedziałku do piątku w  godzinach od 10.00 do 18.00, w soboty od 10-14 oraz w dniu meczu
- sklepie PitBullCity, ul. Świętojańska 110-112 (niedaleko Urzędu Miasta). Sklep czynny pn-pt w godz. 11-19, w soboty 11-15
- sklepie meblowym "Megpol" w Gdyni-Obłużu przy ulicy Płk. Dąbka 247 (nad bankiem PKO BP), niedaleko skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego.
– Salonie gier "Wookiee", ul. Świętojańska 36 (dawne kino Warszawa)
- targowisku "Karat", Gdynia-Obłuże, ul. Unruga 88 (naprzeciwko pawilonów)
- na hali targowej w Gdyni w sklepie sportowym z pamiątkami Arki (pawilon 331)