Pierwszy ligowy mecz na nowym stadionie za nami. Arka już dawno nie przegrała spotkania w Gdyni i wszyscy mieli nadzieję, że ta passa będzie nadal kontynuowana. Wszystko na to wskazywało, bo gospodarze zaczęli mecz od stanowczych ataków i już w 2 minucie Michał Płotka strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć bramkarza Wisły. W ciągu pierwszych 5 minut zarysowała się duża przewaga Arki. Pierwszą sytuację Krakowianie mieli w 10 minucie, kiedy w polu karnym Arki faulowany został Genkow. Sędzia nie dopatrzył się jednak rzutu karnego. Na odpowiedź Gdynian nie trzeba było długo czekać. Z rzutu różnego zagrywał Zawistowski, główkował Rozic, ale pewnie interweniował Pereiko. Wisła powinna prowadzić już w 21 minucie spotkania. Małecki uderzył zza pola karnego, Morreto interweniował wybijając piłkę przed siebie, lecz dobijający piłkę Kirm fatalnie się pomylił, strzelając w stu procentowej sytuacji bramkowej w słupek. Arka szybko odpowiedziała, ale w dogodnej sytuacji skiksował Mawaye. Gospodarze ostatnią szansę na zmianę wyniku w pierwszej połowie mieli w 38 minucie. Cikos próbował zagrozić bramce Morretto, jednak jego strzał był bardzo niecelny. Druga odsłona meczu zaczęła się spokojniej. W 53 minucie dobrą piłkę otrzymał Mawaye, lecz nie potrafił jej opanować w wyniku czego rezultat nie uległ zmianie. Kolejna szansa na zdobycie gola była już w 59 minucie. Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki próbował wepchnąć Mawaye. Kibice gospodarzy już widzieli piłkę w siatce, lecz bramkarz Wisły zdołał ją złapać. Doskonałą sytuację Krakowianie mieli w 73 minucie, kiedy Kirm wrzucił piłkę wprost na głowę Małeckiego, lecz ten minimalnie główkował obok słupka. Kiedy wszyscy na stadionie myśleli już o podziale punktów w 89 minucie Małecki dostał dobrą piłkę od Cikosa, zmylił dwóch obrońców Arki i posłał piłkę w górny róg bramki Moretto. Bramkarz Arki nawet nie zdołał zainterweniować. Sędzia doliczył 4 minuty, ale gospodarze nie zdążyli zmienić  losu spotkania.    Arka po bardzo dobrym szybkim meczu przegrała z Wisłą 0:1.    Maciej Urbanowski