Sobotnie spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach. Silny wiatr i mokre boisko z pewnością nie ułatwiał zadania zawodnikom obu ekip. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Żółto-niebieskich 6-0, a punktował Dawid Banaszek, który skutecznie wykonał dwa karne. Po przerwie przyłożenie dołożył Siergiej Garkawyj, a przy próbie podwyższenia nie pomylił się łącznik ataku i Arkowcy ostatecznie odnieśli skromny triumf nad Posnanią 13-0. W meczu żółtą kartką zostało ukaranych trzech rugbystów - między innymi Ukrainiec w barwach naszego klubu. Niestety, podopiecznym Macieja Stachury nie udało się uzyskać co najmniej czterech przyłożeń i na konto mogli dopisać tylko cztery punkty. W sobotę triumfowała także ekipa Lechii Gdańsk, która najbliższe miesiące podczas przerwy w lidze spędzi w fotelu lidera.

Arka Gdynia: Ruszkiewicz, Wojaczek, Kwiatkowski, Skindel, Andrzejczuk, Głuszek, Madejewski, Dąbrowski, Szostek, Banaszek, Motyl, Podolski, Garkawyj, Kvernadze, Tsiklauri
Grali także: Bartkowiak i Gajewski.

Punkty: Banaszek 8, Garkawyj 5

Posnania Poznań - Arka Gdynia 0:13