80' Sędzia zakończył mecz, rugbyści Arki przegrywają półfinał Mistrzostw Polski 12-18.

78' ZNAKOMITY KOP Banaszka na drugą stronę boiska, tam był Beka i odrobiliśmy stratę!!! 12-18. Niestety, próba podwyższenia Dawida nieudana.

78' Arkowcy bliscy zdobycia punktów, niestety nie udało się. Sajur żółta kartka i grać musi w 13!!!

75' Żółta kartka dla Jurkowskiego, Lechia do końca meczu będzie grać w osłabieniu. W między czasie piąta zmiana w naszym zespole, Moroz zastąpił Kwiatkowskiego.

69' Przewinienie Wilczuka, Buchajło przed szansą podwyższenia prowadzenia. Karny spudłowany.

67' Czwarta zmiana w Arce, Daniel Bartkowiak za Wojciecha Ruszkiewicza. Coraz mniej czasu, a wynik meczu wciąż nie zmienia się.

60' Sporo błędów Lechii, dyktowane karne dla Arki, niestety auty nie wychodzą naszym rugbystom, tak jak ostatnio. Trzecia zmiana, tym razem Skindel za Nowaka.

51' Kolejna zmiana w Arce. Mariusz Motyl za Kamila Simionkowskiego.

46' Skończyła się kara Wojcieszaka. Jednak trener Stachura zdecydował się na zmianę i na boisku pojawił się Sebastian Głuszek.

44' Udana akcja Łukasza Szostka, który w niedozwolony sposób został zatrzymany przez Doroszkiewicza. Żółta kartka dla zawodnika Lechii.

Przerwa. Rugbyści Arki przegrywają 7-18, mimo iż doskonale rozpoczęli mecz. Gospodarze przez większą część spotkania zdecydowanie dominują. O zwycięstwo i awans do finału będzie bardzo ciężko.

40' Zgłoszona próba kopu na słupy przez Arkę, niestety Banaszek pomylił się.

40' Świetne rozegranie autu przez Lechię, przyłożenie Coletty, podwyższenie Buchajły udane. Przegrywamy 7-18.

38' Arkowcy przez dziesięć minut będą musieli radzić sobie w osłabieniu, żółtą kartką został ukarany Wojcieszak.

34' Kolejny karny, ponownie dla Lechii i miejscowi podwyższają prowadzenie, 11-7.

32' Zawalanie młyna przez Arkę, drugi karny dla Gdańszczan. Przed szansą Buchajło, ale próba nieskuteczna.

18' Błąd Kamila Simionkowskiego, który przeszkodził w kontynuowaniu akcji Kwiatkowskiemu. Karny dla Lechii, Buchajło nie myli się i to gospodarze prowadzą 8-7.

14' Buldogi tym razem w defensywie, niestety tracimy punkty, Wilczuk zalicza przyłożenie i jest 5-7. Na szczęście Buchajło nie trafia z podwyższenia.

3' Udana próba podwyższenia Dawida Banaszka i 7-0!!!

2' KAPITALNA AKCJA Gruzinów (!!!), którą wykończył Beka Tsiklauri i prowadzimy 5-0!!!

- O godzinie 13:11 Jurij Buchajło rozpoczął półfinał Mistrzostw Polski!

Lechia:

Zieliński, Janiec, Kaszuba, Doroszkiewicz, Krużycki, Hedesz, Coletta, Cros, Piszczek, Buchajło, Kwiatkowski, Wilczuk, Rokicki, Zajkowski, Jurkowski

Rezerwowi: Odoliński, Krzewicki, Sajur, Płonka, Wantoch-Rekowski, Narwojsz

ARKA:

Ruszkiewicz, Wojaczek, Wilczuk, Nowak, Dąbrowski, Wojcieszak, Kwiatkowski, Raszpunda, Szostek, Banaszek, Malochwy, Kvernadze, Czubinidze, Simionkowski, Tsiklauri

Rezerwowi: Bartkowiak, Andrzejczuk, Skindel, Głuszek, Moroz, Motyl, Kriczun

_____________________________________________________________________________

Zapowiedź

Dla obu drużyn będzie to już czwarta bezpośrednia konfrontacja w bieżącym sezonie, a trzecia wiosną tego roku. Jak do tej pory lepszym bilansem mogą pochwalić się Żółto-niebiescy, którzy wygrali zarówno w rozgrywkach ligowych w Gdańsku (20-10), jak i w ubiegłym tygodniu w półfinale Pucharu Polski (23-12). W obu meczach podopieczni Macieja Stachury zaprezentowali się zdecydowanie lepiej i na zwycięstwa z całą pewnością zasłużyli.

Tym razem stawką meczu będzie awans do finału Mistrzostw Polski. W drugim półfinale play-off spotkają się aktulny mistrz Budowlani Łódź i beniaminek ekstraligi rugby Orkan Sochaczew. Przegrani będą musieli zadowolić się trzecim miejscem, zaś triumfatorzy zagrają o złote medale. W przypadku wygranej Budowlanych, decydujące spotkanie odbędzie się na ich terenie. Jeśli natomiast Orkan sprawi niespodziankę i zwycięży, to finał zostanie rozegrany w Trójmieście - w Gdyni, albo w Gdańsku. Wszystko zależeć będzie od rezultatu sobotnich Derbów Trójmiasta.

Rugbyści Arki ostatnich dwóch ligowych gier nie mogą zaliczyć do udanych. Pod koniec maja przegrali w Sochaczewie z Orkanem (grając rezerwowym składem), a tydzień później nie sprostali Budowlanym Łódź, prezentując dobry styl tylko w pierwszej połowie. Wówczas na boisku przebywali Jacek Wojaczek, Wojciech Ruszkiewicz, Dawid Banaszek, a także Sergo Kvernadze, którzy stanowili o sile zespołu. Po przerwie na placu gry już się nie pojawili, co miały duży wpływ na postawę drużyny. Ponadto w 58. minucie żółtą kartkę obejrzał Rafał Kwiatkowski i musiał zejść na dziesięć minut i rywale ten fakt wykorzystali, zdobywając 11 punktów. Arkowcy nie byli w stanie odpowiedzieć, stawiając wszystko na defensywę, która w ostatniej minucie została złamana.

Trener Lechii Grzegorz Kacała także dał odpocząć swoim zawodnikom we wtorkowym, zaległym meczu z Juvenią. Do Krakowa pojechali przede wszystkim młodzi rugbyści, którzy przegrali 3-24. Kilka dni wcześniej Lechiści grając w swoim optymalnym składzie pokonali sopockie Ogniwo (44-7), zapewniając sobie tym samym drugą lokatę w sezonie zasadniczym.

Rugbiści Arki Gdynia zawsze mogą liczyć na swoich kibiców. Nie inaczej będzie w sobotę, 12 czerwca. Tego dnia „Buldogi” rozegrają drugi, z serii, arcyważnych meczów. Przeciwnikiem RC Arka Gdynia będzie RC Lechia Gdańsk a pojedynek zostanie rozegrany na piłkarskim stadionie przy ul. Traugutta. Stawką spotkania, którego początek zaplanowano na godz. 13, będzie finał mistrzostw Polski!
Dzięki przychylności jednego ze sponsorów Rugby Club Arka – PKS Wejherowo na derby Trójmiasta spod stadionu w Gdyni wyjadą trzy autokary tego przewoźnika. Dwa dla kibiców, jeden dla juniorów i kadetów RC Arka Gdynia. Zbiórka w sobotę o godz. 11 na „Narodowym”.

Wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą pojawić się w sobotę w Gdańsku, zapraszamy przed telewizory, bowiem po raz drugi w tym roku stacja Polsat Sport przeprowadzi bezpośrednia transmisję z derbów Trójmiasta! W niedzielę natomiast pokaże drugi półfinał play-off pomiędzy Budowlanymi Łódź, a Orkanem Sochaczew.