Koniec sezonu to w naszej lidze okres szukania spiskowych teorii: kto komu się podłożył, komu zależy na czyim utrzymaniu i tak dalej. Ma to oczywiście swoje podstawy, wystarczy rzucić okiem na tabelę jesieni oraz wiosny by błyskawicznie stwierdzić, że cztery zespoły, które po rundzie jesiennej zajmowały cztery środkowe miejsca i o nic już nie grały, w tabeli rundy wiosennej są... ostatnie. 29. kolejka ekstraklasy zapowiada się jednak wyjątkowo ciekawie i oczy całej Polski zwrócone będą aż na pięć stadionów. My oczywiście spotykamy się na stadionie Rugby, ale jako, że wszystkie mecze rozgrywane są o tej samej porze, na pewno wiele osób będzie nasłuchiwało również wieści z Wodzisławia i Krakowa.

Arka przystępuje do meczu z Piastem osłabiona, ale z optymizmem. Wielu kibiców zwątpiło w misję utrzymania ekstraklasy, ale po zwycięstwie z GKS-em wiara chyba znów wróciła, bo wejściówki rozeszły się błyskawicznie i przed samym meczem będzie można dostać tylko ostatnie 150 biletów na... sektor gości. Oczywiście nie bez znaczenia był również fakt, że cena biletów została obniżona do 20 złotych. W składzie żółto-niebieskich zabraknie najlepszego strzelca Arki wiosną - Joela Tshibamby i stopera Macieja Szmatiuka. Oznacza to, że do kadry meczowej wróci po kilku miesiącach przerwy najlepszy strzelec Arki w ostatnich latach - Marcin Wachowicz. Goście przyjeżdżają nad morze osłabieni niemal w identycznym stopniu, bo bez kapitana Pawła Gamli i dynamicznego skrzydłowego Jakuba Biskupa. Atmosferę spotkania podgrzewa też fakt, że Piast w przerwie zimowej, słowami wieloletniego działacza PZPN-u Zbigniewa Koźmińskiego, najbardziej zdecydowanie oprotestował grę Arki na sztucznej murawie. Dla kilku piłkarzy Arki może to być ostatni występ w Gdyni, więc tym bardziej powinno im zależeć, by zapamiętano ich tu z dobrej strony, a jest to możliwe tylko w jeden sposób: walczyć do upadłego i zwyciężyć!

Kibiców Piasta niestety nie będzie, ale to nie powód by choć na chwilę milknąć z dopingiem. Nadszedł właśnie moment, gdy głośny doping CAŁEGO stadionu jest potrzebny jak nigdy do tej pory i wierzymy, że nawet kibice z sektorów najbardziej oddalonych od młyna pomogą drużynie. Wiara do końca!

 

Ostatnie ligowe mecze pomiędzy Arką a Piastem:

Piast - Arka 2:2 (Olszar, Gamla - Wilczyński, Budziński)

Arka - Piast 0:1 (Bojarski)

Piast - Arka 1:2 (Wróbel - Zakrzewski 2)

 

Przewidywane składy:

Arka: Witkowski - Kowalski, Ulanowski, Mrowiec, Sokołowski - Labukas, Ława, Budziński, Burkhardt, Bożok - Trytko

Piast: Nalepa - Michniewicz, Kowalski, Glik, Szary - Smektała, Zganiacz, Muszalik, Wilczek, Sedlaczek - Olszar

 

Nie zagrają:

Arka: Tshibamba, Szmatiuk (kartki), Bednarek, Płotka, Siebert (kontuzje)

Piast: Gamla, Biskup (kartki)