Arka Gdynia – Wisła Kraków 21.08.2009r.

Można śmiało napisać, że swój oficjalny debiut ma nowa grupa „Ultras Arka”. Co prawda niektóre osoby dalej działają jeszcze z poprzedniej grupy, ale dla niektórych to nowość  w czynnym udziale ultras. Cel był prosty – jak najlepsze zaprezentowanie się na polskiej scenie kibicowskiej, każdy z nas doskonale wiedział, że rok 2009 to ważny rok dla naszego klubu i nie możemy nikogo zawieść.

Przygotowania do meczu zaczęły się już wiele dni wcześniej, załatwianie przeróżnych spraw, nieprzespane noce, a że przeciwnikiem była Wisła Kraków to można było śmiało zaprezentować jubileuszową oprawę związaną z 30-leciem zdobycia Pucharu Polski.

 

 

Na sektorówce prezentujemy piłkarzy, którzy w ten pamiętny dla nas dzień 9 maja 1979 roku zdobyli jakże ważny dla kibiców, jak i historii klubu - Puchar.

 

Przejdźmy w końcu do meczu. Pierwszą część oprawy  tego dnia prezentujemy w 15 minucie - na płocie wywieszamy napis „Historia Godna Przypomnienia” do tego prezentujemy sektorówkę i  całą trybunę „Zegar” uzupełniamy złotymi sreberkami, odpalamy jeszcze kilka rac i stroboskopów

 

 

 

Natomiast drugą oprawę zaprezentowaliśmy w 65 minucie. Na płocie wywieszamy napis o długości 75m "KLUB MARZEŃ MIASTA Z MORZA" na sektorze rozwijamy sektorówke  50 m, na której jest namalowana panorama naszego miasta przy czym odpalamy wulkany, race i stroboskopy.

 

 

 

 

 

 


 

Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 30.08.2009r.

Do Lubina wybieramy się autem dzień wcześniej korzystając z zaproszenia chłopaków z OCB’03. Na mecz zabieramy ze sobą 80 flag na kij, które pożyczamy do oprawy, jaką przygotowało tego dnia Zagłębie, a była to łączona sektorówka ZL&AG w asyście flag na kij. W drugiej połowie Lubinianie podrzucają nam na sektor flagi, po czym odrazu je prezentujemy na sektorze.W tym miejscu chcielibyśmy podziękować całej grupie OCB’03 za gościnę!

 

 

 


 

 

Arka Gdynia – Lech Poznań 04.10.2009r.

Na meczu z Lechem prezentujemy oprawę w 59 minucie, niektórych może zastanawiać, czemu akurat 59 minuta? Tego dnia pogoda nam strasznie nie służyła, bardzo ulewny deszcz a do tego jeszcze porwisty wiatr, który trochę nam popsuł końcowy efekt oprawy. Już przy wywieszaniu transparentu o treści „W Jedności Siła” były problemy z siłami natury, co chwilę gdzieś lekko się nadrywał materiał, szybkie umacnianie z każdej strony, ale kiedy już wiedzieliśmy, że wszystko jest wystarczająco umocnione można było prezentować sektorówkę, na której widniał napis WIELKA TRIADA a na środku herby Cracovii, Lecha i Arki, tutaj niestety też był problem, bo sektorówkę podwiewał silny wiatr od dołu i były trudności żeby ją utrzymać w taki sposób aby była zaprezentowana w całej okazałości.

 

 

 

 


 

 

Korona Kielce – Arka Gdynia 17.10.2009r.

Na tym meczu prezentujemy lekko ponad 200 machajek żółto-niebieskich, warte jednak odnotowania z tego meczu jest to, że debiutuje nowa flaga Ultras Arka, podchodząca pod replikę starej flagi.

 

 

 


 

 

Arka Gdynia – West Ham United 27.10.2009r.

Mecz na obchody 80-lecia klubu, dzień ważny dla każdego prawidzwego kibica, więc my też nie mogliśmy zawieść nikogo tego dnia i chyba nie zawiedliśmy.

W 5 minucie wywieszamy transparent na płot o treści "NEVER ENDING STORY" do tego prezentujemy sektorówkę, na której namalowany jest herb Arki, tarcza w wieńcu „80 lat” i herb Gdyni, po bokach „1929-2009”, resztę sektora uzupełniamy żółtymi foliami.

 

 

 

 

W 35 minucie odpalamy ognie wrocławskie w sporych ilościach.

 

 

80 minuta. Na płocie prezentujemy folię podświetlaną na której widnieje napis "80 LAT WALK,ZWYCIĘSTW I KLĘSK WSZYSTKO TO DLA CIEBIE ARKO" do tego odpalamy na całej długości stroboskopy, po środku 5 wulkanów i 80 rac, w tym momencie ludzie machają dużymi i małymi flagami na kij.

 

 

 


 

 

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 25.11.2009r.

Derby... najważniejszy mecz sezonu, chcieliśmy po raz kolejny udowodnić kto rządzi w Trójmieście i na Pomorzu. Niestety już przy wywieszaniu na płocie pierwszej części transparentu ("Całe Pomorze w Żółto-Niebieskich Tonie Barwach”) zauważyliśmy, że „zjedliśmy” literkę i musieliśmy szybko zrezygnować z zaprezentowania pierwszej części napisu. Mimo wszystko prezentujemy drugą część transu o treści: „Dumą każdego miasta, na wieki Gdyńska Arka” po czym na trybunie prezentujemy 3 małe sektorówki, na jednej namalowany Gryf Pomorski, na drugiej zarysy Pomorza, a na ostatniej herb Arki, wszystko to uzupełniamy żółtymi foliami. Niestety nie wyszło to tak jak chcieliśmy.

 

 

 

 

Drugą i ostatnią tego dnia prezentowaną oprawą była sektorówka „Trzystu” z przekreślonymi po bokach znaczkami  BKS-u. Nieco wcześniej przed prezentowaną sektorówką wbijamy w płot „dywan” utworzony z biało-zielonych szaliczków, czapeczek, bluz, kurtek, itp. po czym wszystko zostaje podpalone.

 

 

 

 

 

 


 

 

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 29.11.2009r.

Ostatni mecz w rundzie , jak i ostatni na stadionie przy ulicy Olimpijskiej. Minęły raptem 4 dni od meczu derbowego, ale to nam nie przeszkodziło w utworzeniu oprawy na ten mecz. W 10 minucie na płocie wieszamy folię z napisem "Feci, quod potui, faciant meliora potentes", co oznacza: "zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej", do tego na sektorze pojawia się sektorówka również z folii – replika naszej flagi (tylko że folia żółta, a napis podklejany niebieskim materiałem) i odpalamy ok. 100 stroboskopów, kiedy sektorówka z folii idzie w dół po czasie podświetlamy ogniami wrocławskimi napis na płocie na całej długości.

 

 

 

 

 

 

Oprawa była kierowana do tych, co najwięcej marudzili, nie zdając sobie sprawy, że przygotowanie  oprawy kosztuje wiele wyrzeczeń, sporo nieprzespanych nocy, wiele godzin poświęconych w ciągu dnia, załatwiania różnego rodzaju materiałów, farb i innych rzeczy, niezbędnych do wykonania danej oprawy. Co poniektórzy chyba myślą, że wszystko samo się zrobi, a jak już coś nie wyjdzie to pierwsi są żeby krytykować. Nie da się ukryć, że zdarzyła nam się wpadka na derbach, przyznajemy się do tego. lecz każdemu może się zdarzyć.

 

Podsumowując  -  myślę,  że oprócz wpadki na derbach mimo wszystko rundę można zaliczyć do udanych. Przed nami otwierają się większe możliwości, większe trybuny, co prawda nie wiadomo jeszcze gdzie żółto - niebiescy będą rozgrywać swoje mecze (stadion Rugby a może gdzieś poza Gdynią). Wiadomo, że wszyscy liczymy na stadion Rugby, my jako UA także, bardzo ciekawa trybuna do sprawdzenia swoich możliwości, byłby to dla nas taki mały „trening” przed tym, co nas czeka za rok.

Autor:
Kaptur_AG