Arka Gdynia - Polonia Bytom 3:2 (Bułka 13', 29' Wilczyński 63' - Niewiedział 33' Luksys 66')

Arka: Witkowski - Robakowski, Białas, Płotka, Kowol - Wilczyński, Brodziński, Burkhardt, Bułka (82' Jaszczyk) - Czoska, Kazimierczak (90' Kowalczyk)

Polonia: Augustyn - Paszliński, Stanicki (46' Luksys), Strugarek, Nazar (87' Majsner) - Królikowski, Niewiedział (81' Pietrycha), Konieczny, Nowicki  (81' Świerczok) - Dreszer (46' Dzionsko), Ślifirczyk

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Żółte kartki: Luksys

Skrót meczu

Pierwsza połowa przyniosła wiele emocji i liczne sytuacje pod obiema bramkami. Witkowski i Augustyn mieli pełne ręce roboty, a skuteczniejsi okazali się arkowcy, a konkretnie Krzysztof Bułka, który po raz kolejny zasygnalizował dobrą formę i dwukrotnie świetnie wykończył akcje kolegów. Ciekawym manewrem było wystawienie z prawej strony pomocy Wojciecha Wilczyńskiego, który sam zdobył bramkę na 3:1 w drugiej połowie, a także miał udział w kilku innych groźnych akcjach Arki. Kontaktową bramkę dla Polonii zdobył w 66 minucie Litwin Luksys, ale na więcej gości z Bytomia nie było już tego dnia stać i po ciekawym meczu Arka zgarnęła 3 punkty i awansowała na 10 miejsce w tabeli. Dla Bułki były to gole numer 4 i 5 w tym sezonie i dołączył tym samym do czołówki strzelców w Młodej Ekstraklasie.