W piłce liczy się końcowy efekt, a to my wygraliśmy ten mecz, chociaż przynajmniej momentami wydawało mi się, że zawodnicy Lechii jakby lepiej poruszali się na boisku. - mówi Dariusz Żuraw i dodaje - Derbowa atmosfera w Trójmieście jest gorąca i ta wygrana na pewno bardzo ucieszyła naszych kibiców, a przecież dla nich gramy. Natomiast Marcin Wachowicz powiedział -  - Mogę być w każdym meczu niewidoczny przez 89 minut, abym w tej ostatniej minucie zawsze zdobywał bramkę. A swoją drogą, gra w meczu z Lechią zarówno nam, jak i rywalom sprawiała naprawdę dużo kłopotu, bo stojąca na murawie woda nie sprzyjała przeprowadzaniu płynnych akcji i swobodnej wymianie podań. Trener Czesław Michniewicz podsumował - - Radość po zwycięstwie nad lokalnym rywalem 2:0 powinna się skończyć dzień po tym meczu. Nie zapominajmy, że nie zagraliśmy rewelacyjnie, a w kolejnych derbach, które odbędą się w lidze 4 października, czekać nas będzie trudniejsze zadanie, a nie muszę nikogo przekonywać, że sukces w lidze będzie miał większe znaczenie. Zresztą generalnie nie ma co się specjalnie napinać na mecze z Lechią, Wisłą czy Legią, bo to mało profesjonalne podejście do futbolu. Pozostałe spotkania są równie ważne i zwycięstwa w nich wyceniane także na trzy punkty. My z chęcią wygrywania, ambicją i determinacją w dążeniu do celu musimy podchodzić do każdego meczu i taką postawę chcę zaszczepić każdemu piłkarzowi Arki