Gol Norberta Hołtyna przeciwko Widzewowi Łódź, zwycięska bramka Maksymiliana Hebla w Pucharze Polski – wypożyczeni z Arki zawodnicy spisali się w minionym tygodniu co najmniej przyzwoicie.

I liga

Olimpia Grudziądz wciąż zajmuje fotel lidera I ligi. W 2. kolejce ograła na wyjeździe 1:0 spadkowicza z Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec. Bartosz Nowicki wszedł na boisko w 79. minucie.

II liga

Bytovia Bytów sensacyjnie ograła łódzkiego Widzewa 2:1. Cegiełkę do tego sukcesu dołożył Norbert Hołtyn, który w 70. minucie strzelił zwycięskiego gola. 21-letni napastnik wyszedł w pierwszym składzie i został zmieniony w doliczonym czasie gry. Fabian Lengiewicz nie grał.

Dwa spotkania w przeciągu czterech dni rozegrał Gryf Wejherowo. W sobotę, w 2. kolejce II ligi, piłkarze ze Wzgórza Wolności przegrali na własnym boisku z GKS-em Katowice 0:2 (drugą bramkę dla gości zdobył były piłkarz Arki, Adrian Błąd). Szymon Nowicki opuścił boisko w 32. minucie z powodu kontuzji, Maksymilian Hebel został zmieniony w 79. minucie przez Mariusza Sławka, a Jakub Pek pozostał na ławce rezerwowych. Lepsze humory dopisują wejherowianom po środowym triumfie 3:2 nad Siarką Tarnobrzeg w rundzie wstępnej Pucharu Polski. SławekHebel rozegrali pełne 90 minut, a ofensywny pomocnik w 40. minucie zapakował piłkę do siatki rywali i zanotował zwycięskie – jak się później okazało – trafienie. Z kolei NowickiPek nie grali.

Równie pracowity tydzień mieli zawodnicy Olimpii Elbląg. W sobotę piłkarze z Żuław zremisowali w Elblągu z Górnikiem Polkowice 1:1. W pełnym wymiarze czasowym zaprezentował się Oskar Ryk, z kolei takiej szansy nie otrzymał Michał Bednarski. Podobnie sprawa wyglądała we wtorkowej potyczce pucharowej przeciwko ROW Rybnik, którą Olimpia wygrała 2:1. Ryk grał przez 74 minuty, Bednarski na murawie się nie pojawił.

III liga

Nieudany debiut w barwach Bałtyku Gdynia zaliczył Mateusz Węsierski. Jego drużyna przegrała w Janikowie z Unią 0:3. 21-letni napastnik występował do 75. minuty.

KP Starogard Gdański przy współudziale Krzysztofa Krakowiaka, który rozegrał cały mecz, wywiózł trzy punkty z Wągrowca po triumfie 3:2 nad miejscową Nielbą.

Aspiracje do awansu do II ligi w Stężycy zostały na inaugurację sezonu potwierdzone przez piłkarzy Raduni. Ograli oni Górnika Konin aż 5:1, a pełne 90 minut w bramce zespołu z Kaszub rozegrał Michał Molenda.