Gole Michała Żebrakowskiego w I lidze i Mateusza Węsierskiego ligę niżej, powrót Oskara Repki do składu Chrobrego. Nadrabiając zaległości, zapraszamy na podsumowanie ubiegłotygodniowych występów zawodników wypożyczonych z Arki do niższych lig.

I liga

Kiedy Ekstraklasa rozgrywała w środku tygodnia 28. kolejkę, a Arka podejmowała w derbach Lechię, pierwszoligowcy odrabiali zaległości z przerwy na reprezentację. Bytovia przegrała u siebie z ŁKS-em 0:2, a Maksymilian Hebel rozegrał w tym meczu drugą połowę i obejrzał piątą żółtą kartkę w sezonie.

Z kolei Chrobry Głogów poległ na własnym boisku w starciu z Odrą Opole 1:2. Pełne 90 minut w ekipie Grzegorza Nicińskiego zaliczył Oskar Repka, a Jakub Bach grał do 52. minuty. Szymon Nowicki nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Cały mecz rozegrał z kolei Hebel w weekendowej serii gier. Bytovia zremisowała u siebie z Sandecją Nowy Sącz 1:1.

Chrobry przywiózł punkt z Katowic po remisie 2:2 z GKS-em. Znów w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Repka, a Szymon Nowicki pojawił się na placu gry w 56. minucie. Niciński nie skorzystał tym razem z usług Bacha.

Drugą bramkę w sezonie strzelił Michał Żebrakowski. 22-letni napastnik w doliczonym czasie gry pierwszej połowy meczu Warty Poznań z Wigrami Suwałki skutecznie egzekwował rzut karny, a jego drużyna triumfowała 1:0. Żebrakowski opuścił boisko w 81. minucie.

II liga

Mateusz Węsierski w 14. minucie otworzył wynik wyjazdowego meczu Gryfa Wejherowo ze Skrą Częstochowa. To pierwsza bramka 21-latka w II lidze w tym sezonie. Wejherowianie przegrali jednak ostatecznie 1:2 i spadli już na ostatnie miejsce w tabeli. Węsierski rozegrał cały mecz i został także ukarany żółtą kartką, podobnie jak Oskar Ryk. Pełne 90 minut zanotował również Oskar Sikorski.

Cały mecz z Górnikiem Łęczna w barwach Olimpii Elbląg rozegrał Bartosz Nowicki. Jego zespół zwyciężył u siebie 2:0, a 20-letni pomocnik obejrzał żółty kartonik. Ponieważ było to jego czwarte indywidualne napomnienie w rozgrywkach, zmuszony był opuścić zaległy mecz Olimpii z łódzkim Widzewem, który jego koledzy odrabiali w ostatnią środę i który zakończył się rezultatem 1:1.

Olimpia Grudziądz pewnie ograła na własnym boisku Rozwój Katowice 3:0, jednak Mikołaj Gabor tym razem nie pojawił się na placu gry.

Kolejne 90 minut w barwach Radomiaka może do swojego dorobku dopisać Jakub Wawszczyk. Jego ekipa bezbramkowo zremisowała u siebie z ROW-em Rybnik.

III liga

Chemik Bydgoszcz przegrał u siebie z Bałtykiem Koszalin 1:2. Pełne 90 minut w bramce gospodarzy rozegrał Szymon Więckowicz, z kolei Dorian Affeld znów nie otrzymał swojej szansy.

KP Starogard Gdański wrócił ze spotkania z Gwardią w Koszalinie z trzema punktami po zwycięstwie 2:0. W ekipie trenowanej przez Łukasza Kowalskiego Maciej Kozakowski wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, a Krzysztof Krakowiak zameldował się na boisku w 72. minucie.

Radunia Stężyca rozbiła w Pelplinie Wierzycę 4:0. Udział w tej wiktorii miał Adrian Polański, który dołączył do kolegów w 80. minucie. Jakub Kłosowski wciąż leczy kontuzję.