Sprowadzony przed kilkoma dniami Marko Vejinović zadebiutował w barwach Arki w przegranym 0:1 meczu z Lechem Poznań. Debiut młodzieżowego reprezentanta Holandii miał miejsce po zaledwie dwóch treningach z resztą kolegów. Mimo to Zbigniew Smółka desygnował środkowego pomocnika do gry od pierwszej minuty wyjazdowego spotkania.

Od początku Vejinović imponował opanowaniem na boisku. W jego ruchach widać było po pierwsze doświadczenie z boisk holenderskiej Eredivisie, po drugie sporo piłkarskiej jakości. Holender nie przemieszczał się po boisku zbyt szybko (maksymalna prędkość 28,32 km/h, mniej w Arce tylko Cvijanović i Deja), ale robił to mądrze, często znajdując się pod grą i otrzymując podania od kolegów. W pierwszej fazie meczu, kiedy Lech zamknął Arkę na jej połowie, aktywnie uczestniczył w grze obronnej, wykorzystując swoją siłę, umiejętnie się zastawiając i dokonując kilku odbiorów. Gdy Arka przejęła inicjatywę, piłka bardzo często przechodziła przez środkowego pomocnika, a ten zwykle mądrze ją rozdzielał, nierzadko czyniąc to niemal w ostatniej chwili, ale jednocześnie rzadko tracąc futbolówkę (trzy straty, z wyjściowej jedenastki mniej mieli Steinbors, Maghoma i Danch, dla porównania Deja - 10 strat).

Vejinović przebiegł 9,68 km, mniej miał na koncie Steinbors oraz rezerwowi. Zaliczył 4 sprinty. Błyszczał za to w innych kategoriach. Zanotował 63 celne podania na 67 prób. Tu lepszy był Adam Deja (67/76), ale już jeśli chodzi o 94% procent ich celności, z Vejinoviciem mógł równać się tylko Zarandia, który jednak miał o wiele mniej prób (15/16), podobnie jak rezerwowi Siemaszko i Banaszewski, którzy wprawdzie osiągnęli 100% skuteczność podań, ale przy odpowiednio 1 i 6 próbach. Vejinović wygrał 14 na 20 pojedynków, czyli najwięcej w drużynie oraz w ogóle na boisku, wespół z Vernonem de Marco z Lecha. Zanotował również 6 odbiorów na 9 prób i tu ponownie był najlepszy w Arce. Do wspomnianej małej liczby strat dołożył 13 nabyć piłki, najwięcej na boisku obok Thomasa Rogne.

Trzeba mieć nadzieję, że sprowadzony z AZ Alkmaar zawodnik potwierdzi dobrą dyspozycję w kolejnych meczach, w tym w najbliższym przeciwko Legii Warszawa. Arka zmierzy się z Legią w Gdyni w sobotę o 20:30.