Oskar Sikorski strzelił gola na wagę remisu Gryfa Wejherowo w Rybniku, a na boiskach niższych klas rozgrywkowych pojawili się także inni wypożyczeni z Arki zawodnicy. Zachęcamy do rzucenia okiem, jak sobie radzili.

I liga

Po świetnej zmianie w poprzedniej kolejce, tym razem Maksymilian Hebel otrzymał swoją szansę już w przerwie. Tyle tylko, że Bytovia przegrywała w tym momencie ze Stomilem w Olsztynie już 0:3. W czasie pobytu na boisku 21-latka bytowianie zmniejszyli rozmiary porażki na 2:3, a Hebel otrzymał żółtą kartkę.

Pod nieobecność przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-20 Oskara Repki Chrobry Głogów przegrał u siebie z GKS-em Tychy 0:1. Grzegorz Niciński nie zdecydował się na skorzystanie z usług Jakuba Bacha ani Szymona Nowickiego.

Bez choćby minuty na boisku w miniony weekend pozostał również Mateusz Węsierski, którego Garbarnia zaliczyła niesamowity come-back w domowej potyczce z Wartą Poznań – krakowianie do 88. minuty przegrywali 0:1, by po dwóch trafieniach Jakuba Wróbla triumfować 2:1.

II liga

Gryf Wejherowo uratował remis z ROW-em w Rybniku za sprawą Oskara Sikorskiego, który w 81. minucie wyrównał stan meczu na 1:1. 19-letni pomocnik pojawił się na placu gry w 68. minucie zmieniając byłego piłkarza Arki Macieja Koziarę i oprócz gola zapisał na swoim koncie także żółty kartonik. Oskar Ryk został zmieniony w doliczonym czasie gry, a Szymon Więckowicz pozostał na ławce rezerwowych.

90 minut w barwach Olimpii Elbląg rozegrał Bartosz Nowicki. Jego zespół zremisował na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 1:1.

Olimpia Grudziądz przegrała w delegacji do Pogoni Siedlce 1:3. Co ciekawe, gospodarze wszystkie bramki strzelili z rzutów karnych. Mikołaj Gabor swój udział w tym pojedynku rozpoczął w 73. minucie.

W wyjściowym składzie Radomiaka znów wystąpił Jakub Wawszczyk, który rozegrał 90 minut przeciwko Ruchowi Chorzów u siebie. Swój powrót do pierwszej jedenastki 20-latek uczcił żółtym kartonikiem, a radomianie zwyciężyli 2:0.

III liga

Chemik Bydgoszcz Doriana Affelda wrócił na tarczy z Pelplina, gdzie przegrał z Wierzycą 1:2. 19-letni pomocnik pozostał poza orbitą zainteresowania szkoleniowca bydgoszczan.

Maciej Kozakowski rozegrał cały mecz w barwach KP Starogard Gdański, który przegrał w pierwszej stolicy Polski z Mieszkiem Gniezno 1:2. Łukasz Kowalski nie posłał w bój Krzysztofa Krakowiaka.

Radunia Stężyca otrzymała solidną lekcję futbolu od rezerw Lecha Poznań – ekipa z Kaszub poległa wysoko, aż 0:5. Trzeba jednak dodać, że w barwach gości z Poznania wystąpili zawodnicy znani z Ekstraklasy – Matus Putnocky, Maciej Orłowski, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik czy Maciej Gajos. Jakub Kłosowski zapisał na swoim koncie 90 minut, a Adrian Polański zameldował się na murawie w 68. minucie.