Mateusz Szwoch to kolejny po Michale Marcjaniku zawodnik, który odejdzie z Arki po sezonie. Pomocnik żółto-niebieskich był na radarze ekstraklasowych klubów, a najbardziej zabiegały o niego Wisła Płock i Korona Kielce. Ostatecznie 25-latek trafi do tego pierwszego klubu, z którym ma związać się trzyletnią umową, po tym jak z końcem czerwca wygaśnie jego umowa wypożyczenia do Arki i jednocześnie kontrakt z Legią Warszawa, z której był wypożyczony do Gdyni. Wisła Płock, która awansowała do ekstraklasy razem z Arką, zajmuje przed ostatnią kolejką czwarte miejsce w ligowej tabeli. Ta lokata daje prawo gry w eliminacjach Ligi Europy.

Szwoch trafił do Arki z Borowiaka Czersk. Zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów starszych w 2012 roku. W pierwszej drużynie zadebiutował 8 października 2011 roku w wygranym 5:2 spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz w Gdyni. W czerwcu 2014 Szwoch przeniósł się z Arki do Legii Warszawa. Wiosną 2016 roku wrócił do Arki na zasadzie 1,5 rocznego wypożyczenia i miał udział w awansie żółto-niebieskich do ekstraklasy. Na początku obecnego sezonu wrócił na krótko do Legii i ponownie został wypożyczony do Arki. Ma na koncie 169 występów i 29 bramek w żółto-niebieskich barwach. Z Arką zdobył Puchar Polski.

W niedawnym wywiadzie dla Weszło.fm prezes Arki, Wojciech Pertkiewicz, powiedział, że w kontekście przedłużania umów na przyszły sezon Mateusz Szwoch miał być priorytetem.

Aktualizacja: Wisła Płock poinformowała, że Mateusz Szwoch podpisał trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał od 1 lipca.