Umowa Pavelsa Steinborsa z Arką została przedłużona do 30 czerwca 2019 roku. Poprzedni kontrakt obowiązywał do końca czerwca bieżącego roku. Przedłużenie jest efektem zapisu w umowie, który dopuszcza taką ewentualność po rozegraniu przez zawodnika określonej liczby minut.

Steinbors trafił do Arki latem 2016 roku. Na początku musiał zadowolić się rolą rezerwowego kiedy Grzegorz Niciński stawiał na Konrada Jałochę. Łotysz bronił w rozgrywkach Pucharu Polski. 26 lipca 2016 roku zadebiutował w żółto-niebieskich barwach w wyjazdowym meczu z Romintą Gołdap, wygranym przez Arkę 4:1. Z kolei w ekstraklasie po raz pierwszy zagrał 5 grudnia tego samego roku, w wygranym 2:1 spotkaniu z Ruchem Chorzów. Został bohaterem finałowego meczu o Puchar Polski, w którym Arkowcy pokonali Lecha Poznań. W międzyczasie zajął też miejsce między słupkami w lidze i nie oddaje go do tej pory.

Obecny sezon zaczął udanym meczem o Superpuchar. W serii rzutów karnych przeciwko Legii Warszawa obronił dwie jedenastki, mocno przyczyniając się do zdobycia przez Arkę kolejnego trofeum. Wystąpił w dwumeczu eliminacji Ligi Europy przeciwko FC Midtjylland, gdzie rozegrał 180 minut. Do tej pory w lidze zagrał 26 meczów, w których 10 razy zachowywał czyste konto. Został wybrany najlpeszym bramkarzem rundy jesiennej ekstraklasy. Jest zdecydowanym liderem pod względem liczby tytułów piłkarza meczu wg ocen wystawianych przez kibiców na naszej stronie.

Życzymy utrzymania formy i kolejnych świetnych występów!