We wtorek zakończyło się drugie zimowe zgrupowanie Arki. Piłkarze odbyli ostatni trening w Turcji, a w środę rano wyruszyli, przez Berlin, do Gdyni. Już dziś stawią się na pierwszym po powrocie treningu.

Arkowcy przebywali w Antalyi od 19 do 31 stycznia. Rozegrali cztery sparingi:
FC Botosani 2:0 (Esqueda, Szwoch)
Worskła Połtawa 1:2 (Kun)
Siłeks Kratowo 1:1 (Esqueda)
Zoria Ługańsk 2:2 (Żebrakowski 2)

W trakcie zgrupowania w Turcji testowany był Enrique Esqueda, który zdobył dwie bramki i wrócił do Gdyni z całą drużyną. Meksykański napastnik przejdzie testy medyczne i w przypadku ich pomyślnego przebiegu zostanie zawodnikiem Arki.


Przed rozpoczęciem walki o punkty w ekstraklasie Arka rozegra jeszcze dwa sparingi. W piątek 2.02 o 18:00 zmierzy się z Chrobrym Głogów na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Gdyni. Mecz będzie zamknięty dla kibiców, ale będzie można posłuchać naszej relacji radiowej, którą przeprowadziny dzięki uprzejmości sztabu szkoleniowego Arki. W sobotę o 13:00 żółto-niebiescy zagrają w Płocku z Wisłą.

Pierwszy mecz o punkty odbędzie się w Gdyni już 11 lutego o 18:00. Przeciwnikiem Arki będzie aktualny wicelider tabeli, Lech Poznań. Bilety na to spotkanie są już dostępne.