2 maja 2007 roku Arka pokonała Górnika Łęczna 5:1 w meczu rozgrywanym w Gdyni. Gole dla żółto-niebieskich strzelali wówczas Olgierd Moskalewicz, Marcin Wachowicz (dwie), Janusz Dziedzic i Damian Nawrocik. Arka prowadziła wtedy 2:0 do przerwy. Po wznowieniu gry w drugiej połowie Arkowcy wyszli na pięciobramkowe prowadzenie, zdobywając trzy bramki między 60 a 68 minutą spotkania. Ostatecznie minutę przed końcem regulaminowego czasu gry do bramki Arki trafił z rzutu karnego Rafał Niżnik.

Rekord wysokości zwycięstwa w ekstraklasie przetrwał ponad 10,5 roku. 25 listopada 2017 Arkowcy pokonali u siebie Sandecję 5:0 i oprócz trzech punktów mogą cieszyć się z kolejnego historycznego momentu, po zdobyciu w tym roku Pucharu i Superpucharu Polski. Golami w tym meczu podzielili się Ruben Jurado, Mateusz Szwoch (dwa), Siergiej Kriwiec i Adam Marciniak. Wygrana z beniaminkiem podsumowuje póki co dobry sezon żółto-niebieskich, którzy w tym momencie mają na koncie 25 punktów i znajdują się na 7. miejscu w tabeli ekstraklasy.