Kolejny mecz o wszystko rozegrają piłkarze Arki Gdynia, tym razem podopiecznym Marka Chojnackiego przyjdzie zmierzyć się na wyjeździe z Polonią Bytom. Jakiekolwiek punkty przywiezione ze Śląska będą na wagę utrzymania się w krajowej elicie. Nasi zawodnicy w ubiegły weekend wreszcie przerwali złą passę, czterech kolejnych meczów bez zdobyczy punktowej. W Gdyni zanotowaliśmy remis 3:3 ze Śląskiem Wrocław, warto przypomnieć ponadto, że żółto-niebiescy podnieśli się z wyniku 0:2 jaki widniał do przerwy. W dalszym ciągu budzi jednak niepokój brak zwycięstwa w rundzie wiosennej. Można by po raz kolejny napisać ile to nasze orzełki w tej rundzie zdobyły punktów… lub też ile nie zdobyły, ale czy ma to w tej chwili jakieś znaczenie? Cały czas przede wszystkim liczymy na pełne zaangażowanie i wolę walki o pierwsze zwycięstwo w tej rundzie, które finalnie po czterech kolejnych kolejkach ma dać utrzymanie. Trener Chojnacki za dużo czasu na eksperymenty nie ma, ale widać, że szuka zmian. Na mecz do Bytomia Choinka zabrał ze sobą: Budzińskiego, Wilczyńskiego oraz Robakowskiego. Czas postawić na młodzież zdaje się… Tym razem w Gdyni pozostali: Basić, Bułka, Przytuła oraz pauzujący za nadmiar żółtych kartoników Łukasz Kowalski. Różnica punkowa w tabeli między Polonią a Arką to ledwie trzy punkty. Niestety nasi bracia z Bytomia mają jeden poważny atut za sobą, mianowicie w pierwszym meczu tych drużyn w rundzie jesiennej Arka musiała uznać wyższość Królowej Śląska wynikiem 1:3. Wydaje się, że ciężko będzie poprawić w dniu jutrzejszym ten wyczyn. Na trybunach zapowiada się prawdziwa przyjacielska uczta. Na mecz do Bytomia wybiera się bardzo liczna grupa sympatyków naszej drużyny. Na boisku miejsca na przyjacielskie momenty na pewno zabraknie, a piłkarze będą walczyli zaciekle o każdy centymetr boiska. Stawka jest ogromna, początek spotkania o godz. 20:00, a bezpośrednią relację zapowiada Canal+. Źródło: własne