Po raz pierwszy Arka i Wigry zmierzyły się w Pucharze Polski. W sezonie 1989/90, Arkowcy w III rundzie pokonali Wigry 2:1, by później w V rundzie odpaść po meczu z Chemikiem Police. Ligowe potyczki miały swój początek w sezonie 98/99 w III lidze. Po tym i jeszcze jednym sezonie nadeszła druga przerwa, którą przerwał dopiero powrót Wigier na zaplecze ekstraklasy. W ostatnich dwóch sezonach to jutrzejsi rywale Arki zwyciężali częściej. W ostatnim meczu, rozegranym niemal rok temu, w końcu wygrali żółto-niebiescy.

Sezon 1989/90 (Puchar Polski):
III runda: Wigry Suwałki - Arka Gdynia 1:2

Sezon 1998/1999 (III liga):
15. kolejka: Arka Gdynia - Wigry Suwałki 3:0 (Hering, Wilczyński, Gomuła)
32. kolejka: Wigry Suwałki - Arka Gdynia 1:1 (Malinowski)

Sezon 1999/2000 (III liga):
12. kolejka: Wigry Suwałki - Arka Gdynia 1:1 (Witt)
29. kolejka: Arka Gdynia - Wigry Suwałki 3:2 (Kaliński 3)

Sezon 2014/15 (I liga):
11. kolejka: Arka Gdynia - Wigry Suwałki 0:1
28. kolejka: Wigry Suwałki - Arka Gdynia 1:0

W pierwszym meczu pomiędzy Arką i Wigrami górą byli debiutujący w pierwszej lidze goście, którzy wygrali po bramce Michała Kopczyńskiego. W rewanżu Wigry ponownie zwyciężyły jedną bramką. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry pięknym centrostrzałem popisał się Bartosz Widejko, który zaskoczył Miszczuka.

Sezon 2015/16 (I liga):
5. kolejka: Arka Gdynia - Wigry Suwałki 0:2
22. kolejka: Wigry Suwałki - Arka Gdynia 0:1 (Formella)

W kolejnym sezonie rywale z Suwałk znowu byli skuteczniejsi w Gdyni. Po bezbramkowym remisie w pierwszych 45. minutach, wynik otworzył Bartkowski, wykorzystując rzut karny po faulu Michała Renusza. Drugą bramkę dołożył Kamil Adamek. W rewanżu Arka w końcu znalazła sposób na Wigry, odnosząc pierwsze zwycięstwo w pojedynkach między obiema drużynami. W marcowe popołudnie na pokrytym śniegiem boisku w Suwałkach Arkowcy nie mieli łatwego zadania, ale zdołali pokonać rywali 1:0, a gola strzelił w 52. minucie Dariusz Formella. 13 z 14 piłkarzy Arki, którzy wystąpili w tym spotkaniu wciąż znajduje się w kadrze żółto-niebieskich.